Vibratörlerle Cinsel Zevkin Farkına Varın!

Cinsellik sayfasında vibratör ve dildolar konusunda 4 değişik imla henüz bulunuyor. Seks yaşamına heyecan ve canlılık getiren,kadınların ve evli çiftlerin yatakta neşeli olmalarını gerçekleştiren bu seks oyuncakları konusunda yazdığım ilmi yazılarda bir şeyin noksan olduğunu fark ettim. Eksik olan,vibratörü tam manasıyla açıklamak ve vibratörden daha çok beğeni almanızı sağlayacak tüyolar vermekmiş.Bu yazı ile, vibratör satın alabilmek isteyen kadınların ve evli çiftlerin kafalarındaki şu sualleri gidermeyi amaçlıyorum.

Vibratör nedir ?

Vibratörden daha çok beğeni almanın yolları nelerdir? Vibratör ne demek, dildo ne demek? Vibratör ve dildo arasında ne fark var? Kadınlar ve evli çiftler için en iyi vibratörler hangileri ve sebep Bakire bir kız vibratör kullanabilir mi,kızların vibratör kullanmasının sakıncası var mı? Hazırsanız ,tamamen ilmi çalışmalar,anketler ve erotik shop ürün tercihlerine göre derlediğim yazıya başlayalım; 1800 ‘lü senesinin ikinci %50 sinde (1860) , bayanlarda var olduğuna inanılan bir tür psikolojik rahatsızlığın (histeri) rehabilitasyonu için titreşim yayan,kadını bedensel ve psikolojik yönden rahatlatan tıbbi bir aygıt geliştirildi ve İngilizce ‘’vibration’’ başka bir deyişle ‘’titreşim’’ kelimesinden ilham alınarak vibratör adı verildi. Günümüzde ne o hastalık kaldı ne de külüstür vibratörler. Vibratörün tarihsel gelişimi’’ adlı yazımda detaylı olarak ele aldığım emeliyle, 1920’li senelerden ardından vibratör seks oyuncağı durumuna geldi ve halen de kadınların en sevdiği seks oyuncağı olarak daimi evrim geçiriyor.

Vibratör ile dildo arasındaki farklar nelerdir?

Belki de tek ve en ehemmiyetli fark,vibratörün titreşim yayan bir motoru varken,dildoların (realistik penis de denir) manuel uygulanması,yani titreşim yayan bir motorunun olmamasıdır. Aklınıza şu sual takılmış olabilir; ‘’ Vibratör sözcüğü ‘’vibration’’ dan türetilmiş,peki dildo sözcüğü nereden geliyor?  Açıkçası dildo sözcüğünün kaynağı belli değil. Dünyanın en meşhur İngilizce sözlüklerinden olan Oxford English Dictionary (Oksford İngilizce Sözlüğü ) dahi, dildo klimesinin tam kaynağının ne olduğunu yorumlayamıyor.

Dildo sözcüğünün kaynağı konusunda üç kuvvetli kuram var;

Birincisi,küçük kürekli teknelerin deliği ve küreğin adları yan yana getirildiğinde dildo kelimesini çağrıştırıyor .

İkinci teori;Kanada’ da küçük bir kıyı kent olan Dildo ve Dildo Adasından esinlenmiş olabileceği.

Üçüncü kuram ise,minik salatalıklardan uygulanan bir tür turşuya ”dill” deniliyor ve biçimi penise epey benziyor. Bu salatalık turşusundan esinlenip dildo adı verilmiş olabilir. Dildo adına salatalık kullanan hala hatırı sayılır miktarda bayan olduğunu düşünecek olursak bu kuram pek de uzak değil gerçekte.

Vibratör ve dildolardan daha çok beğeni almanın yolları nelerdir?

Amerika Entegre Devletlerinde 2012 senesinde kadınlar arasında uygulanan ilmi bir anketin neticelerine göre,vibratör kullanan kadınların sadece%47 si vibratörü vajina içine alıyor ve orgazm yaşıyor,%53’ lük kesim ise vibratörle yanlızca klitorisi ikaz edip orgazm oluyor. Bu bilgiler,gelişmiş ülkelerdeki kadınların dahi vibratörü düzgün kullanmadığını işaret ediyor. Vibratörden daha fazla sevk alabilmek için, ‘’İlk sefer vibratör kullanacak bayanlara 7 tavsiye ‘’ adlı yazdığım makaleyi okumanızı şiddetle öneririm.

Kadınlar ve evli çiftler için en iyi vibratörler hangileridir?

İlk sefer vibratör kullanacak bir bayan için tavsiyem;15-18 cm arası gerçekçi ten dokusunda olan,daha evvel hiç cinsel tecrübe yaşamadığı penis şeklindeki (eğri,düz,damarlı ) bir vibratör satın almasıdır. Aşırı devasa ya da penise benzemeyen çağdaş vibratörleri ilk vibratör tecrübesi için tavsiye etmiyorum. Çiftler için ise mutlaka belden bağlamalı vibratör ya da dildo tavsiye ediyorum. Erkeğin beline bağlayıp eşi ile temasa gireceği bir belden bağlamalı vibratör,çiftin henüz evvel hiç tatmadığı hazları yaşamasına yardım edecektir.

Genç bakire kızlar vibratör ya da gerçeğe yakın penis kullanabilir mi?

Açıkçası zor bir sual. Bana kalırsa,klitorisi uyararak mastürbasyon inşa etmek,bir kız için müthiş zevkli ve heyecanlı bir duygu. Aynı vakitte kuvvetli bir orgazm da yaşatacaktır. Ama ilgi edilmesi lüzumlenen mevzu,takdir edersiniz ki,içeri almamaktır. Bununla beraber,yine A.B.D ‘de üniversite öğrencisi kızlar arasında uygulanan bir ankete göre,ilk cinsel temas tecrübenini bir vibratörle yaşayıp,bekaretini vibratöre veren ve bunun doğru olduğunu müdafaa eden ehemmiyetli sayıda katılımcı sahip olunan. Bakireliği bir adamla kaybetmenin yaşatabileceği olumsuzluklardan uzak durmak isteyen kızlar,kendi kontrolllerinde olan bir ortamda ilk sekslerini vibratörle yaşamayı seçenek edebiliyorlar. Tamamen ferdin hayatına bakışıyla ilgili bir mevzu bulunduğu için,yorum inşa etmek yanlış diye tahmin ediyorum.

Klitoral Uyarıcı

Dünyanın her yanında cinsel hayatın geliştirilmesi ve daha güzel anların yaşanması için bir takım cinsel destek ürünlerinin kullanıldıkları görülür. Bu ürünler arasında fanteziler için gereken farklı seçenekler de yer almaktadır. Söz konusu ürünler ülkemizde de oldukça rağbet görür. Monotonluktan sıkılan ve daha çok zevk almak isteyen çiftlerin bu ürünlere olan yaklaşımları olumlu şekilde gerçekleşir. Öte yandan klitoral uyarıcı gibi ciddi anlamda etkili ve önemli ürünler de sıkça tercih edilmektedir. Çeşitli ürün gamları incelendiği zaman kadıların türlü fantezilerini gerçeğe dönüştürmek için bazı yollara başvurdukları ve bir takım ürünleri kullandıkları da görülebilir. Örnek olarak şişme manken ile kadınlar istedikleri şekilde tatmin olabilirler.

Sadece bu konu değil, vibratör kullanımı da kadınlar için fazlası ile önem taşımaktadır. Çünkü bu ürünler kadınların kendilerini tatmin etmeleri, mastürbasyon yapması ve ilişkilerde daha çok zevk alması için gerekli olarak görülür. Günümüzde pek çok kadın bu ürünleri kullanabilirken, şimdi siz de dilediğiniz ürünleri satın alabilirsiniz.

Pek çok şekilde değerlendirilen türlü cinsel sağlık ve destek ürünleri arasında kimi seçenekler fantezi amacı ile, kimileri ise sıkıntıları yok etmek için geliştirilmiştir. İşte bu noktada hangi ürünün hangi amaç için kullanılacağı konusu öne çıkar. Örnek olarak kadın cinsel ürünler arasında gerek ilişkiyi daha canlı tutmak, gerek daha renkli geceler yaşamak noktasında etki sağlayan ürünler tercih edilebilir. Bununla beraber istek artırıcı gibi değişik etkiler sağlayan ürünler de kullanılabilir.

Anal Plug Ürünleri

Tüm bu ürünlere bir örnek olarak anal plug dikkat çeker. Hem yatakta fantezi yapmak, hem de hanımlar yalnız kaldıklarında mastürbasyon yapmak amacı ile kullanılabilen bu ürünlerin çeşitli zevkleri sağladıkları çok açıktır.

Realistik Penis Ürünleri

Dileyen herkesin her türlü cinsel sağlık ve fantezi ürününü tedarik edebildiği bu adreste realistik penis de bulunur. Kadınların ister tek başlarına kaldıklarında, ister seks esnasında fantezi yapma amacı ile kullandıkları söz konusu ürünlere şimdi siz de ulaşabilirsiniz. Bu seçeneklerin oldukça uygun fiyatlı olması da bir anlamda büyük avantajdır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir