Vibratörler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Henüz evvel birkaç yazımda açıkladığım emeliyle,bilinçsiz uygulanan seks shop alışverişi ve hatalı ürün seçimi, heyecan arayan , seks ömürlerine dinamizm katmak isteyen kadınların ve çiftlerin hayal kırıklığı yaşamalarına kapı aralayabiliyor. Bu yazımda,ilişki koçluğu yaptığım bayan danışanlarımın yorumlarına ve ilmi bilgilere dayanarak ilk defa vibratör ve dildo kullanan bir bayan neler yapmalı,nasıl bir tecrübe yaşamalı suallerinin cevaplarını maddeler durumunda vereceğim. Adım- ismim ele aldığım bu nasihatler vibratörden daha çok beğeni almanıza ve henüz basit orgazm olmanıza yardımcı olacaktır diye tahmin ediyorum.

İlk kez vibratör kullanan genç kızlara ve bayanlara 7 öneri

1- Doğru süreyi seçin

Kargo ya da kurye ile size teslim edilen vibratörü derhal tecrübe etmek için heyecanlanıyor olabilirsiniz. Ancak ilk eksiklikleri bu evrede inşa ediliyor. Sıkışık bir vakitte,psikolojik ve bedensel olarak yeteri kadar hazır olunmayan bir anda vibratörle seks inşa etmek dilediğiniz neticesi alamayıp hüsran yaşamanıza yol açabilir. Bu nedenle vibratör kullanmak için İnsanların sizi rahatsız edemeyeceği bir vakit seçin. Mümkünse cep telefonunuzu kapatın.

2- Duygusal ve psikolojik manada hazır olduğunuzda kullanın

Seks oyuncakları da başka kullandığımız bütün şeyler gibi eşyadır. Ne defa mana yüklemeli ne de anlamsızlaştırmalıyız. Eğer defa mana yükleyip mübalağalı beklenti içerisine girersek rüya kırıklığı yaşarız. Hiç mana yüklemeyip sıradanlaştırırsak da beğeni alamayız. Dolayısı ile,duygusal ve düşünsel manada hevesli olduğunuz, zihinsel / bedensel yorgunluk yaşamadığınız bir süreyi partner plus remote çiftlere özel kumandalı vibratör tecrübe etmek için seçmenizi öneririm.

3- Sürat ayarını deneme edin

Teknolojinin gelişmesi eşliğinde vibratörlerin sürat ve işlevleri da arttı. Vücudunuzun en titiz ve kalifiye ilçesinde kullanacağınız vibratörü,vajina ve klitorise ilişki ettirmeden evvel elinizde ve kol derinizde farklı sürat ayarlarında deneme ederseniz ,titreşimin kuvveti ve sizde oluşturduğu duygular ile ilgili düşünce sahibi bulunursuzunuz ve böylelikle tatsız bir sürpriz yaşamazsınız.

4- Parmaklarınızla başlayın

Vibratör almadan evvel sebep mastürbasyon yapıyorsanız aynısı şeklinde yapın;yani parmaklarınızla vajina ve klitorisinizi uyarın. Yabancı bir cismi ön hazırlık yapmadan genital bölgenize ilişki ettirmeniz yeteri kadar tahrik olmamanıza yetersiz sıvı salgılanmasına sebep olup vibratör tüketimini zorlaştırabilir.

5- En düşük süratte başlayın

Yukarıdaki bütün stepleri attıysanız sıra geldi ilk ilişki anına. Yapmanız lüzumlenen en ehemmiyetli şey, en düşük titreşim süratini seçmek olmalı. Teniniz ve ruhunuz vibratörü içselleştirdikçe süratini artırmanız henüz sıhhatli olacaktır.

6- Derhal içeri almayın

Düşük sürate ayarladığını vibratörü direk vajinal temas için kullanmayın.yeteri kadar turkulu ve hevesli bir anınız olsa bile kesinlikle klitoris ve vajina dudaklarını vibratörle uyarın,ardından aheste hareketlerle içeri alın.

7- Neticeye odaklanmayın

Boyutundan bağımsız olarak neredeyse bütün kadınların yaptığı esas yanlışlardan birisi vibratörü bir lâhza evvel tümüyle alıp,neler hissedeceğini öğrenmektir. Özellikle kocasının ya da sevgilisinin penisi ufak olan kadınlar devasa boy vibratör aldıklarında derhal tümünü hissetmek isterler.

Bir yapay penis ile – gördüğünüz şey ne elde etmektir. Farklı dokular ve boyutlar için harika olabilirler, ancak daha çok yönlülük için, vibratörler harika!

Karınızın tercih ettiği şeylere bağlı olarak iç (G-spot) ve dış (klitoral) uyarıları da içeren tüm vesileler vardır.

Yatak odalarında eşyalarınızı güzelleştirmek için birlikte kullanabileceğiniz çok çeşitli çift vibratörler vardır. Tavsiyemiz bu nedenle Titreşici olacaktır.

Pek çok farklı cinsel ürün arasında çeşitli sorunları çözmek ve daha güzel anları yaşamak için bir takım seçenekler öne çıkar. Bu seçenekler arasında elbette ki kadınlar için de, erkekler için de bazı ürünlerin etkili şekilde kullanılabildiği görülür. Kimi ürünler gereklilik olarak görülürken, kimi ürünler ise fantezi amaçlı değerlendirilebilir. Örneğin kadınların kullandıkları klitoral uyarıcı ürünler ile son derece güzel duygular kendini gösterebilir. Bununla beraber benzer ürün seçenekleri de öne çıkar.

Şişme Erkek Manken Ürünleri

Öte yandan çeşitli ürün grupları arasında dikkat çeken şişme erkek manken ile de kadınlar istedikleri fantezileri yapabilirler. Gerek yalnız kaldıklarında, gerek farklı zaman zarflarında bu mankenler ile tatmin olabilen kadınlar, en doğru ve en hoş kullanımlar sonucu kendilerini harika hissederler.

Vibratör Ürünleri

Sadece şişme manken değil, vibratör gibi ürünler ile de kadınlar kendilerini tatmin edebilirler. Üstelik söz konusu ürünler sadece mastürbasyon amaçlı değil, ilişki esnasında fantezi olarak da kullanılabilir. Dileyen herkes tüm bu ürünlerden pratik bir şekilde fayda sağlamaya başlayabilir.

Vibratör kullanan kadınlar anlatıyor’’ isimli yazımda,vibratör kullanmalarını tavsiye ettiğim kadınların ve evli çiftlerin yorumlarını paylaşmıştım. Bu yazımda ise,hayatında ilk kez vibratör kullanan,orgazm yaşayan kadınların geri bildirimlerinden derlediğim ortak sonuçları paylaşacağım. Beş yıllık yaşam koçluğu ve ilişki danışmanlığı tecrübemle oluşturduğum bu yazı,dilerim. Vibratör kullanmak nasıl bir duygu acaba?’’ diye merak eden okuyucularıma yardımcı olur.

Vibratör özgürlüktür

Bu iddialı söyleme belki şaşırmış olabilirsiniz ama,çoğu danışanımdan duyduğum benzer anlamda cümleler,bir erkeğe bağımlı olmadan cinsellik yaşamanın ve orgazm olmanın büyük bir konfor olduğu yönünde. Ülkemizdeki sosyo-kültürel seviyenin,kadının cinsel isteklerini tatmin etmede yaşattığı zorluklar hesaba katılırsa,hiç bir erkeğe bağımlı olmadan yaşanan vibratörle seksin ‘’özgürlük’’ olarak tanımlanması abartı sayılmaz…

Vibratör garantili orgazm demektir

Dünyanın çeşitli ülkelerinde yapılan klinik çalışmalar ve bilimsel anketler gösteriyor ki,kadının vibratör kullanarak orgazm olma ihtimali %79. Kadınların cinsel ilişkide orgazm yaşama ihtimalleri ise %48! Kaliteli bir vibratör veya dildo ile klitoris ve vajina uyarımı yaparak yakalanan %79’luk orgazm oranı gerçekten çok iyi bir değer. Kocası veya sevgilisi ile yaşadığı cinsel ilişkide orgazm olamayan kadınların ve çift danışanlarımın geri bildirimleri de %79’luk oranı destekler nitelikte.

Vibratör sağlıklı iletişime katkı sağlar

Cinsel hayatında tatmin olmayan bir kadının agresif ve gergin olduğu hepimizin malumu olan bilimsel bir gerçektir. İlişki durumundan bağımsız olarak (Dul,bekar veya evli ) kadının seks yaşamına vibratörü dahil etmesi,cinsel doyumuna katkı sağlar. Cinsel tatmini yakalayan kadın daha esnek ve anlayışlı olur. Eşiyle,çocuklarıyla,arkadaşlarıyla daha sağlıklı iletişim kurar,daha az sorun yaşar.

Vibratör kullanmak özgüveni artırmaya yardım eder

Fiziksel ve duygusal ihtiyaçlarını geri plana atıp eşinin ve ailesinin mutluluğuna daha çok önem veren Türk kadını için,bırakın vibratör kullanmayı,vibratörle seks hayali bile ‘’kendini suçlu hissetme’’ nedenidir. Ama gözden kaçırılan iki gerçek var. Birincisi; Eğer kadın hep verici ve isteklerini geri planda tutan bir yaklaşım sergilerse,zaman içerisinde kişilik erozyonu dediğimiz bir yıpranma yaratır. Yani;Rüzgarın savurduğu bir yaprak gibi kim nereden eserse o tarafa savrulur. İkinci konu ise;Hep ertelenen ve içe atılan yaşanmamışlıklar öfke birikimine neden olur. Bu tür gizli öfke birikimleri ani ve şiddetli patlamalarla sonuçlanır. Tüm bu nedenlerden dolayı,isteklerinizi,arzularınızı ertelemeyin. Ne vibratör kullanmak kötü bir şey, ne de bunları hayal etmek. Unutmayın;Siz de insansınız ve isteklerinizin olması gayet insani bir şey.

Vibratör demek mutluluk demek

Yine çok iddialı olan bir geri bildirimle yazımı sonlandırıyorum. Açıkçası,yukarıda sıraladığım dört vibratör kullanım faydasında hem fikir olan her kadın için vibratör veya dildo ile seks,bir mutluluk kaynağıdır. Orgazm olan,özgüveni yüksek,isteklerini ifade eden,çevresindeki insanlarla güzel ilişkiler kuran bir kadının mutlu olmasından daha doğal ne olabilir ki?

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir