Seksin Faydaları Nelerdir?

ABD’de yapılan araştırmaya göre seks zeka seviyesini artırıyor. Araştırma kapsamında orta yaşlı farelerde çiftleştikten sonra beyin hücrelerinin sayısının arttığını belirlendi.
Düzenli ve belirli sıklıkta seks yapmanın beyin gücünü arttırdığına işaret eden bilim adamları, “Bu zekayı keskinleştirir. Ancak, zeki olmak için tek yol seks değil; beyin fonksiyonlarını geliştirmenin başka yolları da var” diyor.
Araştırmada, farelerin çiftleşmeyi bıraktığında beyin üzerindeki olumlu etkilerin kaybolduğu saptandı. Uzmanlara göre cinsel ilişkinin, hiçbir ürünün veremeyeceği doğal güzellik etkileri: Özgüven artırma etkisi. En önemli cinsel organ beyinken, sahip olabileceğiniz en çekici şey de özgüvendir. “Partnerinizin en çekici yanı nedir?” sorusuna, en çok verilen cevaplardan biri “endamı” olmuş…

Cinsellik Uzmanı Mary JoRapini’ye göre, cinsellik sonrası hal ve tavırlar, daha özgüvenli ve daha çekici oluyor. Diğer bir deyişle, ilişkinin etkisiyle artan özgüven hareketlerinize de yansıyor.
Doğal makyaj etkisi – Cinsel ilişki adeta doğanın makyajı dır. Günde 15 dakikalık cinsel ilişki, yanaklarınızın doğal rengine kavuşmasına, dudaklarınızın kırmızılaşma sına ve cildinizin parlamasına yardımcı olur.
Cleveland ClinicRoizen’inWellness Müdürü Doç. Dr. Michael Roizen’e göre; cinsel ilişki esnasında heyecanlandığımızda genişleyen damarlar mukoza zarını etkileyerek, cilde kırmızılık ve ışıltı veriyor. Etkisi de, makyajdan çok daha uzun süreli oluyor.

Cilt bakımı etkisi – Cildinizi güneşten korusanız bile, yeterli bakımı yapmadığınız zaman kuruma ve dökülme ihtimali vardır. Düzenli kan akışı, cilde gerekli besinleri ve oksijeni taşıyarak, kırışıklıkların ve kuruluğun onarılmasına yardımcı olur. Peki kan akışını hızlandırmanın ve cildi gençleştirmenin en eğlenceli yolu nedir? Tabii ki cinsel ilişki…

Saç bakımı etkisi – Cinsel ilişki, saçlarınıza da bakım yapar. Roizen’a göre, tüm saç kökleri kendisini besleyen bir damara sahiptir. Yani, sağlıklı kan dolaşımı, sağlıklı saçlar demektir.
Cinsel ilişki, kan akışını hızlandırarak, saçlarınızı da besler ve en çekici doğal görünümüne kavuşturur.

Egzersiz etkisi – Cinsel ilişki, oldukça etkili bir kardiyo egzersizidir. Roizen’a göre, cinsel ilişkinin kan dolaşımı üzerindeki etkisi, Zumba yapmakla eşdeğer.
Spor yapmak için yeterli motivasyonu bulamıyor olsanız da, formunuzu korumak için, partnerinize biraz vakit ayırmanızda fayda var.

Rahatlatıcı etkisi – Kırışıklıkların diğer isminin “endişe çizgileri” olmasının bir nedeni var. Ancak hiçbir kırışıklık kremi, endişelerinizden kurtulmanızı sağlamaz.

Seksin Mucizeleri

Cinsel yaşamın sağlıklı olması için kadınların ve erkeklerin seksi görev olarak görmemesi gerekmektedir. Hayatın vazgeçilmez bir eylemi olan seks düzenli olarak yapılması durumunda pek çok olumlu sonuçların doğmasına neden olmaktadır. Uzun ve mutlu bir yaşama merhaba demeniz için cinselliğe gereken önemi ve değeri göstermeniz gerekmektedir. Çünkü hem sizi hem de partnerinizi mutlu eden seksin pek çok mucizeleri bulunmaktadır. İşte hayat kurtaran mucizeler…

Kanser Riskini Azaltır

Haftada beşten fazla seks yapan erkeklerin prostat kanserine yakalanma riskinin oldukça düşük olduğu görülmektedir. Düzenli seks sayesinde meni ile birlikte kansere neden olan maddeler atılmaktadır. Aynı şekilde kadınlarda da meme kanseri riski azalmaktadır.

Ömrü Uzatır

Sağlıklı bir cinsel yaşama sahip olan çiftlerin ömürleri de uzun olmaktadır. Haftada en az 2 defa seks yapan erkeklerin kalp sağlığı korunmaktadır. Bu sayede de kalp krizine yakalanma olasılıkları azalmaktadır.

Kilo Verdirir

Düzenli ve doğru zamanda yapılan seks sayesinde kilo vermek mümkündür. Adeta egzersiz vazifesi görmektedir. Bu kadar çok faydası olan cinsel yaşamı aksatmamalıdır.

Seksin En Keyifli Zamanı Hakkında Bilinen Yanlışlar

Dünya genelinde ve ülkemiz de seks zamanlarının yoğunlukla gece saatlerinde yaşandığı biliniyor. Ancak çiftlerin en üst düzey performans ile kendilerini adadıkları zamanın akşam saatleri olmadığını biliyor musunuz?

Sabah Yapılan Seks Daha Uzun Sürüyor

Almanya’da cinsel yaşam alanında yapılan araştırmalar ve fizyolojik çalışmalar ile seks hormonlarının gece vakitlerine göre sabah saatlerinde en az iki kat daha fazla etkili olduğu saptanmıştır. Bu dönemlerde cinsel ilişki yaşayan çiftlerin partnerleri ile uyumları maksimum seviyelerde olurken sorunların da minimum düzeylerde seyrettiği de görülmüştür.

Kaliteli Cinsel Yaşam İçin Sabah Birliktelikleri

Gecenin yorgunluğu ile yaşanılan ilişkilerin süresi ortalama 15 dakika sürer iken sabah yapılan bir seks için bu süre 30 dakika ile 45 dakika arasında değişmektedir. Esasen bu bilgi bile sabah yapılacak cinselliğin sizi ne kadar tatmin edeceği noktasında önemli bir ipucudur. Artık sizlerde gece alışkanlığınızın yanında düzenli olarak yapmanızın faydasını göreceğiniz sabah birlikteliklerini de eklemeyi ihmal etmemelisiniz.

Çok daha mutlu, istekli ve tabi ki şehvetli ilişki için sabah yaşayacağınız anların önemini deneyerek öğrenebilirsiniz. Böylece daha mutlu cinsel yaşamın sırrına da ulaşmayı da başarmanız mümkün olabilir.

Seksin Yapmak İçin En İdeal Zaman

Daha iyi bir sek hayatı yaşamak istiyorsanız eğer ne zaman ve hangi saatte yatağa girdiğiniz önemli olmaktadır. Seksin zamanlamasının doğru yapılması sayesinde seksten maksimum zevk alınması mümkündür. Daha iyi orgazm yaşayabilmek için ve daha uzun süren bir seks yaşamak için önerilere kulak vermek gerekmektedir. İşte size seks yapmak için en ideal zaman tüyoları…

Regl Öncesi

Yapılan araştırmalar neticesinde kadınların en iyi şekilde orgazm olabilmesi için regl zamanından bir gün önce cinsel ilişki yaşaması gerektiğini göstermektedir. Orgazm sırasında yaşanan kasılmalar bu dönemde çok daha rahat hissedilebilmektedir. Hem vajina hem de klitoris bu dönme içerisinde çok daha hassas olmaktadır. Regl öncesinde kendinizi kötü hissediyor olsanız bile mutlaka şans vermelisiniz.

Tatil Dönemleri

İş hayatınızın yoğun olmasından dolayı partnerinize zaman ayıramıyorsanız eğer bir tatil planı hazırlamalısınız. Tatil döneminde cinsel ilişki seviyeniz çok daha yüksek olacaktır.

Sabah Seksi

Erkekler güne uyanırken ereksiyon halinde uyanmaktadır. Bu nedenle sabah seksi yapmak hem sizin için hem de eşiniz için çok daha etkili olacaktır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir