Penis Pompası Penis Büyütür Mü?

Penis pompaları, 21. Yüzyılın başlarında piyasaya fırtına gibi girdi ve bugüne dek ereksiyon bozukluklarını (ED) yok etmede en güvenli ve tercih edilen yollarından biri oldu.

Penis pompası aslen 20. Yüzyılın başlarından beri mevcut hatta ilk prototip 1874’te Dr.John King tarafınca geliştirildi.

1917’de Dr. Otto Lederer tarafından penis pompalarının tasarımında büyük bir yenileme yapıldı ve o zamandan beri vakum pompaları oldukça sayıda değişiklik geçirerek günümüze geldi.

Günümüzün plastik bir silindir ve körük benzeri tasarımı 70’lerin sonlarında üretildi ancak FDA, 1982 yılına kadar, penis pompası ürününü terapötik tatbik için onaylamadı.

Penis pompalarının zamanı büyüleyici görünse de okuyucuların kafasında bu merak edilen sual hep vardır.

En iyi penis pompaları penisinizi büyütür mü? Bu sorunun cevabı birazcık izahat icap ediyor.

O halde daha çok zaman harcamadan cevabı öğrenelim.

Penis pompası nedir? Ne İşe Yarar?

Bazen vakumlu erektil cihaz (VED) veya kolay vakum pompası olarak adlandırılan penis pompası, suni olarak ereksiyonu tetiklemek için penis üstüne yerleştirilen bir alettir.

Bu alet, penis dokusuna kan çekmek için vakum basıncını kullanır ve bu sayede ereksiyon gerçekleşir.

Esas olarak hafif-orta derecede ereksiyon bozukluklarından muzdarip hastalar tarafından kullanılır ve ereksiyon sorunlarını herhangi bir cerrahi müdahale olmaksızın düzeltmek için temel bir çeşit alet olarak kabul edilir.

Ürün, plastik bir silindirden (zaman zaman şeffaf) ve öteki ucunda tek yönlü valfli (ara sıra 2 yollu valf) bir körükten oluşur.

Kullanıcı penisi hazneye sokar ve havayı/suyu dışarı pompalayarak içeride vakum yaratır.

Silindirin içindeki düşük hava basıncı ile kan, daraltılmış penis arterlerini zorlayarak açar ve penisi doldurur, böylece yapay bir ereksiyon elde edilir.

Penis damarları daha küçüktür ve icraat sırasında cinsi metabolizmanın da yardımıyla kapalı kalır ve böylece ereksiyon süre gelir.

Penis pompasının penis büyütücüden ne farkı vardır?

Penis pompası, suni bir ereksiyon kurmak için kullanılır lakin penis büyütücü, penis boyunu artırmak için kullanılan bir başka alettir.

Penis pompası zaman zaman penis boyutunun artmasına destek olabilir ancak; bir penis büyütücü kadar etken olmayacaktır.

Bu iki aletin emek verme prensipleri de birbirinden tamamen fark eder.

Bir pompada, ereksiyon yapmaya yardımcı olan vakumdur, büyütücüde ise penis boyutunu çoğaltmak için çekmeye bağlı oluşan mikro yırtıklar kullanır.

Bu nedenle, vakum pompası ereksiyon problemi yaşayanlar için, büyütücü ise daha büyük bir penis ile doygunluk edici eşeysel deneyimler yaşamak isteyenler için uygun ürünlerdir.

Her iki cihaz da FDA onaylıdır ve amaçlanan tatbik için klinik olarak kullanılmaktadır.

Ek olarak, penisin performansını artırmak için her ikisi de agresif olmayan, ilaçsız ve ağrısız bir seçeneklerdir.

Penis pompaları penisinizi büyütür mü?

Bu konu biraz belgesiz olsa da bazı çalışmalara göre, vakum pompasının ebat artırıcı özelliklerini gerçek olabilir.

Bununla birlikte, asıl amacı penisi büyütmek olarak kullanılamaz şundan dolayı elde edilen boyut kazancı, bir penis uzatıcı ile karşılaştırınca dikkatsizlik edilebilecek kadar azdır.

En iyi olasılık ile, birkaç santimetre kazanmanıza yardımcı olurken, bir büyütücü en iyi haliyle 7.5 cm’lik bir boy artışı elde etmenizi sağlayabilir.

Bir penis pompası tam potansiyelinde pompalandığında, artan ereksiyonun neden olduğu doku genişlemesi sebebiyle minik mikro yırtılmalar olma ihtimali vardır.

Bu mikro yırtıklar iyileştiğinde, toplam büyüklüğe azca miktarda extra hücre hacmi eklenir.

Bu ilaveyi ayrım etmek için penis pompasını fazlaca uzun zaman kullanmanız icap eder, en azından bir yıl.

Ayrıca, bir penis pompasının boyutunu artırma potansiyeli sınırlıdır, bu potansiyelin üzerinde artış sağlaması pek de mümkün değildir.

Piyasadaki en iyi penis pompaları hangileri?

Bathmate HydroXtreme

Bathmate, bu segmentte pazar reisidir ve bayağı bir penis pompasından bıkmış olanlara su bazlı bir penis pompasını sunan ilk şirkettir.

HydroXtreme, üç değişik boyda (13, 18 ve 23 santimetre) ve benzersiz bir 28 cm’lik pompası bulunan yüksek kaliteli bir ürünüdür.

Silindire su doldurun, cihazı takın ve top şeklindeki el sıkacağını kullanarak suyu dışarı pompalayın, böylece manuel çekme ihtiyacını ortadan kalkar.

Bathmate HydroMax

Uygun fiyatlı, orta derslik, su bazlı bir penis pompası olan bu ürünün tasarım ve performansı, tamamen önceki versiyonlarından yola çıkarak geliştirilmiştir.

Körüğün yeni pratik tasarımı, %35 daha fazla emiş gücü sağlar ve bu da gelişmiş performans için daha güçlü bir vakum yaratır.

1 milyondan fazla müşterisi vardır ve bir ankete bakılırsa, alıcıların ortalama%92’si bu üründen oldukca memnun kalmıştır.

Penomet

Hem kuru bununla birlikte ıslak kullanılabilen ve kaybettiğiniz ereksiyon yeteneğinizi geri kazanmanıza destek olabilecek çift amaçlı penis pompası.

Bu ürün, uzama sırasında ağrıyı ortadan kaldırmak için yeni bir körük tasarımına sahiptir ve 2 yönlü ayarlanabilir valf ile basıncın sorunsuz kontrolünü sağlar.

Ödüllü ve RoHS ahenkli bir ürün olan bu pompa, Peyronie hastalığını ve penis eğriliği sorunlarını gidermeye de yardımcı olabilir.

Bathmate Hydro

Yeni başlayanlar için giriş seviyesi bir hidro pompa olan bu ürün, genel olarak penis pompalarına alışmak için ülkü bir üründür.

Hydro serisi pompalar size gereken vakum miktarı, emme hissi ve suni bir ereksiyonun nasıl sürdürüleceği hakkındaki yerinde fikirler verecektir.

Bu ürün, size hoş bir edinim yaşatmak için bir konfor pedi, askılı kemer, temizlik seti benzer biçimde bir dizi uyumlu aksesuarına da haizdir.

Sonuç

Sonuç olarak bir penis pompası ile, penis büyütücüler kadar olmasa da, minik bir boy artışı elde edebilirsiniz.

Bu ürünü bir yan avantajı da olan (boyut artışı) bir çeşit ereksiyon yardımcısı olarak düşünebilirsiniz.

En iyi durumda, penis pompası birkaç santimetrelik uzunluk artışı sağlayabilir hatta çevresi de genişleyebilir.

Penis pompasının boyut değişikliğine ulaşmasının birkaç ay sürebileceğini ihmal etmeyin bundan dolayı birincil gaye boyutu değil ereksiyonu iyileştirmektir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir