Partnerlerde Görülen Cinsel Sağlık Sorunları ve Çözümleri

Sevgililer günü yakında yaklaşırken, bazıları tükenmekte olan libido hakkında ne yapacaklarına üzülüyor olabilir. Erkeklerin yarısından fazlası ve kadınların üçte ikisi cinsel sağlık sorunları orta yaş döneminde yaşıyor. Fakat erkeklerde cinsel işlev bozukluğu için iki düzineden fazla onaylanmış tıbbi tedavilerin sayısının aksine, kadınlarda bir tıbbi tedavi onaylanmamıştır. Bu farklılığın altında yatan kadın cinselliğinin karmaşıklığı ve belki de tarihi baskısıdır.

Cinsel sağlık sorunları erkekleri kadınlardan daha fazla etkilemekle birlikte, çoğunlukla yeterince tanınmamaktadır. Arzunun eksikliği veya hipoaktif cinsel istek bozukluğu (HSDD), kadın cinsel işlev bozukluğunun (FSD) en yaygın şeklidir. Libido kaybıyla kadınlar daha çok ruh hali problemlerine ve ilişki uyumsuzluğuna yatkındırlar. Peki, ölçülemeyen şeyi nasıl tedavi ediyorsunuz? Erkeklerdeki erektil disfonksiyonun aksine, libido kolayca ölçülebilir değildir. Dahası, cinsel isteklere katkıda bulunan çok sayıda faktör “sihirli mermi” çözümü olanaksız kılmaktadır.

Bir kadının cinselliği stres, yorgunluk, ruh hali, hormonlar, benlik saygısı, vajina sağlığı ve ilişki faktörlerinin düzeyinden etkilenir. Hastalarımın karmaşık cinsel sağlık kaygılarıyla karşı karşıya kalırken, cinsel beyni yeniden başlatmakla başlayarak arzularını değiştirmek için üstten alta bir yaklaşım benimsedim:

1. Var olun:

Daha cinsel olabilmek için, öncelikle daha fazla varlık gerektirir. Her zaman çok görevli olan kadınlar, endişelerinizi ve sonsuz zihinsel “yapılacaklar listesi” ni bir kenara koyup daha basit olmak için erkeklerden daha az yetenekli olma eğilimindedir. Cinsel olmak için biz de var olmalıyız ama aynı zamanda cinsel düşünmeliyiz. Zihinsel plaketinizi seks öncesi temizlemek, daha dikkatli bir cinsel tecrübeye izin verebilir.

2. İlham Uykusu:

Cinsiyet erkekler için samimiyete yol açarken, tersi kadınlar için de geçerlidir. Kadınların sağlıklı bir libido için ilişkilerinde samimiyete ihtiyaçları vardır. Bir ilişki geliştirmek, bahçenizin bakımını yapmak gibi bir emek sevincidir ve gelişmiş planlama gerektirebilir. Çocuksuz tarih geceleri, mumla aydınlatılmış yemekler ve sevecenlik hareketleri, samimi olmayı restore etmek ve oluşturmak için hayati önem taşır.

3. Sensual olun:

Feromonlar, burunlarımızı şehvetimize uzun süredir bağladı. Hayvanlar, bitkiler ve hatta bakteriler, çiftleşmeleri çekmek için kimyasal sinyalleri serbest bırakırlar. İnsanlarda henüz belli bir feromon sinyali bulunmamakla birlikte, yeni araştırmalar vücudumuzdan salınan kemo-sinyallerinin bir işaretinin potansiyel ortaklarını bilinçsizce saldırabileceğini ortaya koyuyor. Majör histokompatibilite kompleksi (MHC) olarak bilinen bağışıklık fonksiyonunu kodlayan önemli genler varyasyonları, eşsiz bir “koku alma” izi taşır. Bu “odourprint” lerin, potansiyel yavrularda daha çeşitli ve sağlam bir bağışıklık sistemi oluşturmada evrimsel bir avantaj yaratacak şekilde, farklı bir eşin ilgisini çekmekte rol oynadığı düşünülmektedir.

Burası sadece burunlarımız değil, aynı zamanda cinsel sinyaller göndermek için damak zevkimiz tetiklenebilir. Afrodizyak cinsel arzuyu artıran maddelerdir. Uzun süredir afrodizyak kabul edilen çikolata, üç psikoaktif kimyasal madde içermektedir; PEA (phelethylamine) de dahil olmak üzere beynin zevk merkezinde dopamin salgılayan bir aşk kimyasal maddesi. Afrodizyak olduğu iddia edilen diğer gıdalar ve otlar; Istiridye (çinko), biber (kapaskas), avokado ve ginseng.

4. Ön sevişimi bırakmayın.

Foreplay ve cinsel temas, kadınlarda cinsel tepki yaratmada hayati bir rol oynamaktadır. Cinsel temas yalnızca sosyal bir norm olarak değil, fizyolojik ve psikolojik hazırlığı da sağlar. Foreplay bedenlerimizi seks için hazırlar; Bizim beyinleri heyecanlandırmak, kalp atış hızlandırmak ve cinsel organlar cinsel ilişki için hazırlarken, aynı zamanda oksitosin serbest uyarılması yoluyla bizi rahatlatıcı. Fakat erojen bölgelere giden yol belirgin olmayabilir ve zaman içinde değişebilir. Çiftler, bu özel sıcak noktalara yol haritası vererek birbirlerine yardımcı olabilirler.

5. Yeni Bir Şey Deneyin

Araştırmalar, tekrar tekrar, libidoyu artırmanın en etkili yolunun yeni bir ortak olduğunu gösterdi. Ancak tek eşlilik monotonluğu gerektirmez. Mevcut bir iş ortağıyla yeni ve heyecan verici hale getirmenin aynı sonucu olabilir. Ve evet, yaşlı bir köpeğe yeni numaralar öğretebilirsiniz.

6. Yardım Alın

Cinselliğin doktor muayenehanesinde sıkça bahsedilmemesine karşın, mevcut olan ve daha fazlasıyla yolda yardım mevcuttur. Kuzey Amerika’daki kadınlar için hükümet tarafından onaylanmış hiçbir ürün bulunmamakla birlikte, testosteron tedavisi hem libido’dan orgazm hale gelen kadınlarda hem erkeklerde cinsel işlevin tüm yönlerine yardımcı olmak ve libido düşük postmenopozal kadınlarda refah düzeyini artırmak için bilimsel olarak gösterilmiştir. Son aşamadaki klinik çalışmada ufukta yapılan çeşitli tedaviler testosteron ile anti depresanlar veya genital bölgeleri (Viagra gibi) kan akışını artıran tedavileri bir araya getiriyor.

Cinsel sağlık endişeleri, özellikle kadınlarda yaygın, karışık ve yetersiz ele alınmaktadır. Libido’yu yenilemek için bir sihirli kurşun asla varken, arzulanan yolu arzulamanın yolu, cinsel beyni yeniden başlatan üstten alta doğru çok yönlü bir yaklaşım olmalı, samimi olarak geri getirilmelidir

Erken boşalma meselenin 40 yaş altı erkeklerde en çok görülen cinsel sıhhat meselelerinin başında geldiğine ilgi çeken Üro-Androloji Eksperi Prof. Dr. Halim Hattat, “Bu meselesi yaşam sürdüren 3 erkekten biri depresyonda. Uygulanan yeni rehabilitasyon tekniği. Cinsel Anti-Aging kür ile erken boşalma önlenebilir” diye konuştu.

Cinsel anti-aging programı nedir?

Erken boşalmanın hem erkek hem bayan için cinsel tatmini ciddi şeklinde azalttığını ifade eden Hattat Klinik’ten Üro-Androloji Eksperi Prof. Dr. Halim Hattat, bu sıhhat sorunuyla sebep baş edileceği ve yeni tasarlanan Cinsel Anti-Aging rehabilitasyon yöntemine ait açıklama yaptı. 3 erkekten biri depresyonda Erken boşalmanın cinsel ilişkinin müddetini kısalttığını ve o sırada uygulanan davranışların niteliğini düşürdüğünü bildiren Prof. Dr. Hattat, “Sertleşme işlevini zedeliyor, partnerde cinsel beğeni ve orgazmı negatif etkiliyor. Araştırmalarımızda, erken boşalma yaşam sürdüren 3 erkekten birinin depresyonda olduğunu, 10 kadından dördünün de eşinin erken boşalması hasebiyle cinsellikten beğeni alamadığını belirleme ettik. Kalıcı erken boşalmanın hem adamın hem partnerinin cinsel işlevleri üstünde zararı dokunabilecek tesirleri bulunuyor” dedi.

Kür cinsel performansı güncelliyor

Kürün cinsel kuvveti ve performansı artırdığını ifade eden Prof. Dr. Hattat, ” Cinsel anti-aging uygulaması’’ sıhhat risklerine, hayat şekline, cinsel performansa göre şekillendirdiğimiz tek kür. Özellikle erken boşalma sorunu yaşam sürdüren erkeklere cinsel performansı aktüelleme olanağı sunuyor.

Bu kür, cinsel efor ve performansı artırıyor.

Kür vasıtası ile cinsel bölgeyi canlandırıyor, gençleştiriyor ve fit duruma getiriyoruz. Sadece erken boşalma değil, sertleşme niteliği, cinsel heves, boşalma müddeti, penis dokusu ve şeklinde gençleşme yaşayabilirsiniz” şeklinde konuştu. Yeni yöntemle kaslar kuvvetleniyor Prof. Dr. Halim Hattat, kürün organik rahatsızlıkları düşünerek şahsa kalifiye tek rehabilitasyon tekniği olması gerekliliğini ifade etti. Prof. Dr. Hattat, “Prostat enfeksiyonları-prostat büyümesi, tiroit meseleleri, idrar yolu enfeksiyonları, şeker hastalığına bağlı nöropatiler boşalma müddetini kısaltabiliyor.

Sertleşme sorunu erken boşalmaya yol açabiliyor.

Boşalma refleksini kazanmak efor fakat olası. Bu refleksi muayene etmede adale egzersizleri, penis damar ve sinir düzeneğinin geliştirilme aşaması ve yanında ilaç ve terapi yöntemlerinden meydana gelen tek kür etkin neticeler sağlıyor. Cinsel bölgeyi tek şebeke tabakası gibi çevreleyen adale yapısı erkek cinselliğinde oldukça önemli işlevlere sahip. Bu kaslar doğru çalışmadığında erken ya da geç boşalma da oluşabiliyor.Erken boşalma kürü ışığıında tam manasıyla bu kasların gücünü tartmak ve kuvvetlendirmek olası duruma geldi. 15-45 dakika süren kalifiye aygıt çalışmaları ile muayenehane ortamda bu kaslar ile peniste boşalma ve sertleşmede misyon alan kavernöz adalesi yönetmeyi öğrenebiliyorsunuz” diye konuştu.

Ne kadar erken?

Yapılan incelemelerde dünyadaki boşalma müddetinin ortalama 4,5 dakika bulunduğu belirleme edilmiştir. Bu müddet 50 saniyeden 44 dakikaya kadar değişiklik göstermektedir. Türkiye’deki boşalma müddeti ortalama 3,7 dakika arasında bulunduğu saptanmıştır. Uluslararası Cinsel Tıp Birliği erken boşalmanın tanı kriterlerine göre erken boşalma; boşalmanın vajina girişi evvel ya da girişten ardından tahminen 1 dakika içerisinde olmasıyla tanımlanmaktadır. 60-90 saniye arasında meydana gelen boşalmalar da tahmin edilen olarak erken boşalma probleminiz bulunduğu manasına gelmektedir.

İleri vakalarda penise herhangi bir ikaz olmadan tekilce cinsel düşünceler dahi boşalmayı tetikleyebilir. Boşalmanın müddeti kadar, boşalmayı erteleyebilme yeteneği, cinsel beğeni düzeyi ve erken boşalmanın çift üstünde oluşturduğu negatif etkiler de erken boşalmanın tanısında ehemmiyetli kriterlerdir. Erken boşalma tanısındaki en ehemmiyetli etmen ise boşalmanın çiftin isteğinden evvel olması ve tatmini azaltmasıdır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir