Orgazm Esnasında Kadınlarda Görülen Reaksiyonlar

Erkek ve bayan cinsel uzuvları birbirinden tamimiyle değişiktir. Erkekler ereksiyon olduğunda sertleşme görülür ve ereksiyon olmaya bağlı olarak yüzlerinde ya da göğüslerinde kızarmalar gerçekleşir. Kadınlarda ise cinsel arzuları arttığında terleme ve sıcak basması görülmektedir. Cinsel temas sırasında kadınların genital bölge olan vajina’da çoğu şey olmaktadır. Bunun sebebi ise cinsel temas zevki çoğaltmak içerisinde defa değişik haller görülür. Bugün ki bu makalemde bu mevzu ile ilgili ayrıntılı bulgular vereceğim. Bu vaziyeti henüz iyi anlayabilmeniz içerisinde ilk olarak vajina anatomisini iyi kavramak ve bilmek defa ehemmiyetlidir. Bu yüzde konuya vajina anatomisi ile ilgili bulgular sunarak başlayacağım.

Vajina Anatomisi Nasıldır?

Kadınlar orgazm esnasında vajina da ne olacağını bilmek vajina anatomisi kavramak içerisinde defa ehemmiyetlidir. Vajinal açılmasından serviks’e kadar uzanan uzun ve ince silindir şeklindedir. Yumuşak dokularla kaplıdır ve gergin kaslardan yapılır, cinsel temas esnasında ve doğum esnasında vajinanın genişleyebilmesinin bir sebebi de budur. Vajina’nın dışından bakıldığında görebileceğimiz sekmeler şunlardır; Kendimize görünen bölüm labia majora (dudak dudakları), labia minora (iç dudaklar), klitoris, vajinanın vestibülü, vestibül ampul, bartholins’in iki bezinden meydana gelen vulva’dır. Vajinanın dış dudakları çoğunlukla pigmentlidir, kaba kıllı ve yağ bezlerine sahiptir ve iç bölümü çoğunlukla pürüzsüz ve tüysüz dür. Kadınların en fazla beğeni aldıkları yer klitoris’dir ve burası Labirent majorasının derhal altında yer alır.

Kadınlarda Orgazm Esnasında Ne Gerçekleşir?

Kadınlar cinsel ilişkilerde daha fazla beğeni ve haz duymaları iinde ilk olarak cinsel istikametten uyarılması gereklidir. Çünkü bir bayan cinsel istikametten uyarılıp cinsel arzusunda artış sağlanırsa vajina kendiliğinden tabii bir nem ve yağlanma sağlayacaktır ve böylece cinsel ilişkiden henüz beğeni alır. Cinsel istikametten uyarılmadan cinsel birleşim yaşam sürdüren bayanlarda sürtünme daha çok olacağında efkâr çekmesi kaçınılmazdır. Erkekler gibi bayanlarda cinsel istikamette uyarılması beyin de başlamaktadır. Bununla beraber, bir bayanın canlandırılması o kadar basit değildir, ortaklarının bazı zamanlar gayret sarf etmeleri lazım olur.

Klitoral ve vajinal stimülasyon bir bayanın uyanmasına yardım edebilir. Bu yüzden ön sevişmenin bir bayan içinde ehemmiyeti bulunduğu ifade ediliyor. Bir kadını uyandırmanın bir farklı yolu, G noktasını teşvik etmektir. Eğer bir bayan cinsel istikametten uyarılmakta zorluk çekiyor ise cinsel sıhhat ürünlerinden takviye alabilirsiniz. Bunun için kadın azdırıcılar ürünlerini seçenek edebilirsiniz. Bu ürünler vasıtası ile cinsel heves yaftası sağladığı gibi vajinal ilçesinde tabii bir yağlanma ve nemlenme olacaktır.

Vajinanın ön duvarı üstünde (vajinal açıklığın tahminen yarısı kadar) yer alır, birden fazla engebeli bölge olup, kadınların şaşırtıcı zevkini verecek kadar titiz olan birden fazla sinir bitimine sahiptir. Kadının vajinadaki yağ bezleri yeteri kadar uyarıldığı taktirde iki Bartholin bezi cinsel birleşimin basitçe sağlanması için tabii yağlanma ve nemlenme gerçekleşir.

Bu gerçekleştiğinde dahi kalp atış sürati artar, solunum daha süratli gerçekleşir ve uzva akan ani bir kan akışı meydana gelir.

Vajin genişler ve uzar, dış ve iç dudak klitoris ve göğüsler şişer ve vajinal açılma sıkışır.

Dahili olarak rahim dahi genişler.

Cinsel temas olduğunda, vajinal duvarlar anüs ve rahim eşliğinde ritmik olarak bir doruğa kadar uzanır.

Orgazm Esnasında Bayan Beyni Nasıl Çalışır?

Cinsel ilişkiden beğeni alan bayanın beyninde birçok değişik kimyevi madde özelliklede cinsel temas sırasında kendisini hissettiren nörotransmitter dopamin salınır bunların dışında empati ve yakınlı hissini canlandıran oksitosin salınımı olur.

Kadınlarda, beyindeki hipokampus ve amigdala, seks esnasında, korku ve kaygı ile temaslı olan bölgelerde aktivitenin azaldığını gösterir.

Ayrıca, bir orgazm esnasında beynin başka alanları daha düşük aktiftir.

Bu, duyguların bir bayanın orgazmında ehemmiyetli bir rol oynadığını gösterir.

Orgazm Ardından Ne Gerçekleşir?

Kadın cinsel temasta orgazm olduktan ardından vajina kan akışını durur ve rahim, klitoris ve vajina normalle dönmektedir.

Cinsel birleşimde bayanlarda çoğu sefer orgazm olabilmektedir.

Bu yüzde orgazm ardından bayan yeniden cinsel istikametten uyarıldığında yeniden canlandırmak için yardım edecektir.

Kadınların orgazm olma talihi erkeklere göre defa daha az. Peki, bu talihi çoğaltmak için ne yapılabilir? Kadınların cinsel temas esnasında orgazm olma şansını büyük ölçüde arttıracak o yöntemler neler, gelin beraber göz atalım.

Temiz tek burun

Yapılan incelemelere göre kadınların cinsel temas evvel burunlarını temizlemeleri orgazm olma talihlerini 6 kat oranında arttırıyor.

Koku alma duyusu önemli

Kadınların orgazm olma şansını arttıran faktörler arasında koku alma duyusu devasa tek ehemmiyet taşıyor. Araştırmalara göre koku alması duyusu yüksek kişilerin orgazm olma talihi defa henüz yüksek. Bu yüksek miktar bilhassa kadınlar için geçerli.

Solunum yolu hastalıklarından uzak durun

Soğuk algınlığı, alerji ve nezle gibi solunum yolu hastalıkları kadınların orgazm olabileceğini büyük ölçüde etkiliyor. Uzmanlara göre sıhhatli tek cinsel hayatın anahtarı iyi koku almaktan geçiyor. Bayanların orgazm olmaları erkeklere oranla çok daha zor olmaktadır. Partnerinin orgazm olmasını sağlayamayan erkekler kendilerinin başarısız olduklarını düşünmektedirler. Zor orgazm olan kadınlar için kadın orgazm kremi üretilmiştir. Tamamen bayanlara özgü olan bu krem bitkisel ve güvenilirdir. Bu krem sayesinde üst üste defalarca orgazm olabilme imkanı bulunmaktadır. Hiçbir yan etkisi bulunmayan bu kremleri herkesin kullanması mümkündür.

Orgazm Kremi Ne İşe Yarar ?

Klitoris üzerine uygulanması sonucunda bayanların kolayca orgazm olmasını sağlayan bu krem cinsel isteği arttırmak için formüle edilmiştir. Kadınların hemen hemen hepsinin cinsel hayatında yaşamış olduğu orgazm sorunlarında oldukça etkili bir kremdir. Bu kremi kullanmaya başladıktan sonra en üst düzeyde orgazm dakikaları yaşamak mümkün olmaktadır.

Orgazm Kremi Kimler için Uygundur ?

Stres, rahim alınması, menopoz, vajinal kuruluk ve yorgunluk nedenleri ile cinsel hayatları sıkıntılı geçen kadınlar için ideal bir kremdir. Nitelikli ve kaliteli orgazm yaşamanın en etkili yoludur. Her ilişki öncesinde bu kremi kullanabilmeniz mümkündür. Seksüel tecrübelerin gelişmesine ve seks hayatının daha muhteşem geçmesine yardımcı olmaktadır. Kadın orgazm kremi sayesinde hissetme maksimum seviyeye yükselmektedir. İstediğiniz sıklıkta kullanabileceğiniz mükemmel sonuçlar veren bir kremdir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir