Lady Era Bayan Azdırıcı Damla

Cinsel terapi sürecinde çiftlerin yatak odası dışında da hoş, nazik yada sevecen zaman geçirmeleri önerilir, erotik materyaller ile cinsel arzuyu ve tutkuyu beslemeleri, cinsel haz vererek yada alarak uyarılmayı öğrenmeleri danışanlara öğretilmeye çalışılır.

Cinsel Sağlığın Önemi
Cinsellik nedir?

Cinsellik, insanoğlunun değerleri, duyguları, kişilikleri, tutumları, davranışları, fiziksel görünümleri, inanışları ve içinde yaşadıkları topluma bakılırsa şekillenen bir kavramdır. Seks yalnızca cinsel organları değil, tüm bedeni ve aklı içeren bir durumdur. Doğum öncesi başlayıp ömür boyu geçindiren yaşamın önemli bir parçasıdır, doğrusu cinsellik insanoğlunun olmazsa olmazıdır.

Cinsellik hem çok yasaklanan hem çok dört gözle beklenen, bir taraftan utanılan bir yandan övünülen, hem çok konuşulan hem çok az malum bir konudur. Bu yüzden doğru bilgilendirmeye çok ihtiyaç olan fakat eğitim kaynaklarının çok sınırlı olduğu bir alandır. Seks, öncelikle kendini tanımakla başlar. Bir tek kendisini seven ve sayan, kendine güvenen bir insan karşısındaki insana pozitif yönde duygularla yönelebilir.

Seks yaşamın bir parçasıdır, dünyadaki tüm canlılar birbirlerine karşı mutlaka farklı hislerle yaklaşır ve birliktelik yaşarlar. Kadınlar her ne kadar erkekler kadar cinsellikte aktif gözükmeseler de, duygusal olarak farklıdırlar. Lady Era damla kullanan kadınlar cinsel ilişkilerde daha aktif rol oynamaktadır. Lady Era damla içerdiği doğal afrodizyaklar sayesinde, kadınlarda libido artışını sağlamakta ve cinsel ilişkiden daha fazla zevk almasına yardımcı olmaktadır.

Dünya sağlık Örgütü tarafından cinsel sağlık ferdin bedenen ruhen ve sosyal yönden tam bir iyilik halinde olması olarak tanımlanmaktadır. Cinsel yönden sağlıklı olmak hastalık, fonksiyon bozukluğu yada sakatlık olmamasının çok ötesinde bir anlam ve boyut içermektedir.

Bireylerin, özellikle kadınların genel sıhhat düzeylerini etkileyen en önemli faktörlerden biri, cinsel sağlık ve üreme sağlığı ile ilgili yaşadıkları sorunlardır. Cinsellik yalnız üreme için değil ruhsal doyum için de gerçekleştirilen, çok özel bir yakınlaşma ve etkinlik biçimidir.

Cinsel sağlık neden önemli?

Cinsel olarak sağlıklı yetişkinler; kendi vücutlarının değerini bilen, kendi davranışları için sorumluluk alabilen, saygı çerçevesinde her iki cinsiyetle iletişim kurabilen, kendi değerleri ile tutarlı, sevgi ve içtenlik ifade edebilen kişilerdir. Bundan dolayı cinsel olarak sağlıklı yetişkinlerin oluşturduğu cemiyet güçlü ve sağlıklı bir toplum olabilecektir.

Cinsel sağlık, genel sıhhat açısından toplumu maksimum ilgilendiren konulardan biridir. Cinsel problemler, insanoğlunu en fazla mutsuz eden sağlık problemlerinin başında gelmektedir. Cinsel sağlığın bozulması hem fiziksel sağlığı bozmakta, aynı zamanda gerek hanım gerekse erkekte halkalar halinde ruhsal sağlığın ve peşinden aile sağlığının ve toplumsal sağlığın bozulmasına yol açmaktadır.

Cinsel sıhhat temel bir insan hakkı olarak kabul edilmektedir. Cinsellikle ilgili bilgilere ve hizmetlere basit ulaşılması devletler tarafından sağlanmalıdır. Toplumsal kültür cinsel sağlığı olumlu yönde etkilemelidir. Cinsel şiddet kesinlikle olmamalı, cinsiyetlerin eşitliği ve adaleti geliştirilmelidir. Cinsel eğitim her yaşta gelişim evrelerine uygun olarak verilmeli ve bireylerin cinsel bilgilenme ihtiyacı rahatça karşılanmalıdır.

Cinsellikte altın kurallar

Cinsellikte altın kuralları şöyle sıralamak mümkün: Partnere karşı sevgi, saygı ve itimat duyulması, kendini tanıma ve kendinle barışık olma, konuşma ve açık iletişim ile partneri anlama, ideal ortam oluşturma, rahatlama ve gevşeme tekniklerini uygulama, okşama ve dokunmanın verdiği hazza odaklanabilme, utanç duygusundan kurtulma, aşk oyunları, ön sevişmenin yeterince yapılabilmesidir.

Cinsel terapide en önemli nokta, cinsel yaşantıları gözden geçirilerek sıkıntı olan noktalar belirlenir ve üzerinde daha uzun süre durulur. Cinsel terapi sürecinde çiftlerin yatak odası haricinde da hoş, nazik yada sevecen vakit geçirmeleri önerilir, erotik materyaller ile cinsel arzuyu ve tutkuyu beslemeleri, cinsel haz vererek veya alarak uyarılmayı öğrenmeleri danışanlara öğretilmeye çalışılır. Tedavinin odağında duruma göre hem fert bununla birlikte sorunlu çift olabilmektedir.

Mastürbasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kendi kendine doyum olarak da bilinen mastürbasyon kendi kendine cinsel doygunluk sağlanmasıdır. Mastürbasyon insanoğlunun doğasında var olan cinsel dürtünün doyuma ulaşması için cinsel organını elle uyararak veya sürtünerek, çeşitli cinsel oyuncaklar, tazyikli su ve benzeri araçlar kullanarak kendi kendine meydana gelen cinsel haz eylemidir. Cinsel sıhhat bilimi mastürbasyonu, kişinin fotoğraf video şeklinde çeşitli görsel yada hayal kurma şeklinde düşünsel uyaranlarla harekete geçen cinsel dürtülerini, kendisinin cinsel organları dahil tüm bedenini direkt dokunma veya bir cisim kullanarak kendi kendine cinsel doyum sağlaması olarak tanımlamaktadır.

Mastürbasyonun genç ve evlenmemiş erkeklere özgü bir davranış olduğu görüşü tamamıyla yanlıştır. Ergenlik döneminde, mahremiyetin sağlandığı ortamlarda kendi bedenlerinin cinsel tepkilerini öğrenmeleri için hem kadının hem erkeğin sağlıklı cinsel gelişmenin gereği olarak belirli bir oranda mastürbasyon yapması gereklidir. Toplumumuzda 20 yaş öncesi hanımların üçte biri mastürbasyon yaparken adamların nerede ise hepsi mastürbasyon yapmaktadırlar. Erkekler için olduğu kadar kadınlar için de mastürbasyon cinsel doygunluk sağlayan sağlıklı bir davranıştır. Mastürbasyon yalnız ergenlik döneminde değil, yaşamın her döneminde hem kadın hem adam için olağan ve sağlıklı bir durumdur.

Mastürbasyon sadece partner olmadığı zamanlara özgü bir cinsel aktivite değildir. Cinsel eşin varlığında, cinsel eşle yaşanmış olan öteki cinsel aktivitelere ilave olarak yapılan mastürbasyon cinsel tatmini artırmaya katkı sağlar. Cinsel eşin elle yada oral yolla yaptığı cinsel uyarmalara partnerbasyon adı verilmektedir. Gerek mastürbasyon gerek partnerbasyon normal seksin yanında uygulanabilen cinsel doyuma ulaştırıcı eylemlerdir. Seks esasen her iki cinsel eşin yapılmasını onayladıkları davranışlar ile sınırlı olan eylemlerdir. Bir tek penis vajina birlikteliğine dayalı olmayan, geniş repertuvara haiz çiftlerin cinsel mutlulukları uzun süre canlı kalabilmektedir. Ancak cinsel eşi olan bir erkeğin yalnızca mastürbasyon aracılığı ile tatmin sağlamaya çalışması, mastürbasyonu normal cinsel ilişkinin yerine koyması sağlıklı bir davranış değildir.

Mastürbasyonun beden ve ruh sağlığına zararlı hiçbir tesiri yoktur. Aksine seks gibi natürel bir dürtünün doyumunu sağlayan mastürbasyon bastırıldığı taktirde doyumsuzluk ve sinirlilik benzer biçimde anormal davranış ve duygu durumlarına yol açabilir. Cinsel sorunların terapileri esnasında mastürbasyon bir tedavi aracı olarak kullanılmaktadır.

Mastürbasyon yapmak hem kadında hem erkekte kısırlığa yol açmaz. Erkekte sperm üretimi sürekli olarak devam ettiği için olgunlaşmış spermlerin ve prostat sıvısının tertipli olarak dışarı atılması sağlanmış olur.

Mastürbasyon kızlık zarını bozar mı?

Kızlık zarı vajina deliğinin girişinde 2-3 cm içeride ortasında dairesel tarzda açıklığı olan mukoza katlan tısı şeklindedir. Deliğin çapı 1-2 cm arasında değişir. Vajina içine daha geniş çaplı bir cismin sokulması halinde kızlık zarı kadın çorabının kaçması türünden birkaç yerinden açılma izah edebilir. Hanım mastürbasyonu, temel haz organı olan klitoris üzerine dokunma ve baskı oluşturulması ile yapılır. Klitoris, büyük dudakların üstte kesişim yerinde, pubis tepesinin altında bulunur, dokunulduğunda hissedilir ve sadece iç dudaklar yukarı ittirildiğinde dıştan görülebilir. Klitoris uyarıldığında penis şeklinde sertleşir ancak orgazm esnasında sıvı gelişi olmaz. Hanımlar, bir tek klitorisleri direkt uygun şekilde ve kafi sürede uyardığı sürece orgazm olabilir.

Klitoris üzerine uygulanan elle temas, vibratör yada tazyikli su kullanımı kolayca hanımın orgazma ulaşılmasını sağlar. Ayna karşısında görerek yapılan klitoris uyarısında kızlık zarına zarar verme ihtimali ortadan kaldırılmış olur. Klitoris uyarısı yastık çarşaf gibi bir cisimle dıştan sürtünme kanalıyla yapıldığında dahi kızlık zarı etkilenmez.

Mastürbasyon bireyin başka aktivitelerine engel olacak kadar sık yapılıyorsa bu durum; yalnızlığın, sosyal beceri eksikliğinin ve toplumsal ilişki kurma zorluğunun bir emaresi olabilir. Mastürbasyon mahremiyetin sağlanmadığı uygunsuz yerlerde ve zamanda, travmatik çalgılarla yapılıyorsa, başka toplumsal ve sağlık problemlerine yol açabilir.

Mutlu ve doyumlu bir cinsel yaşamın altın kuralları

Mutlu ve doyurucu cinselliğin ilk koşulu, karşılıklı saygı ve eşler arası etkin iletişim ve paylaşımdır. Mutlu bir cinsel yaşam, karşılıklı güven, dürüstlük, sarahat, paylaşım ve saygı üzerine temellendirilmelidir.
Seks, öncelikle bireyin kendi bedenini tanıması ile adım atar. Ferdin, cinsel haz noktalarını fark etmesi ve bunu cinsel eşiyle paylaşmaktan kaçınmaması daha doyumlu bir cinsel ilişki yaşamasını sağlar.
Kişiler birbirlerine karşı görevli davranmalı, herkesin bir mahremiyeti ve kıymeti olduğunu akıllarından çıkarmamalıdırlar.
Hiç kimse hoşlanmadığı bir cinsel davranışı yaşamak yahut sürdürmek zorunda değildir. Karşılıklı sevgi ve saygıya dayanan bir ilişkide, cinsellik daha doyumlu olur.
Cinselliğin nasıl yaşanacağına dair detaylarda (anal, oral sevişme şeklinde) çiftlerin ortak kararı olmalı ve her iki tarafın arzu, tasdik ve rızası ile gerçekleştirilmelidir.
Lady Era damla sizi cinsel ilişkilerinizde doyuma ve hazza ulaşmanızı sağlamaya yardımcı bir üründür.
Cinsel birleşme için uygun zaman ve ortam seçilmelidir. Güvensiz ortamlarda hanımın doyum sağlaması güçtür. Çünkü kadın, cinselliğe daha fazla toplumsal kaygılarla yaklaşır ve yine cinsel haz duyabilmesi için tüm duyu organlarının ve beynin buna hazır olması gerekir.
İstenmeyen gebelik ve cinsel yolla bulaşan hastalık kaygısı, özellikle hanımın mutlu ve doyumlu seks yaşamasını engeller. Çift, bu konuda önlemlerini önceden almış olmalıdır.
Kadının doyumlu bir cinsel ilişki (orgazma ulaşması) yaşayabilmesi için ön sevişmeye yeterince zaman ayrılması gereklidir.
Çift, cinselliğe ilişkin mitleri ve toplumsal değerleri, beraber konuşarak ve paylaşarak aşmalıdır.
Bir insanın başka bir insana cinsel yakınlık duyması, her eş için farklı davranışları içerebilir. Bu yüzden çiftler, kendi aralarında sevdikleri, haz aldıkları ve istedikleri yada sevmedikleri cinsel davranışları konuşmalıdır. Ek olarak ilişki sonrası da duyulan haz, mutluluk ya da doyumsuzluk paylaşılmalıdır. Düzmece, yapmacık ve dürüst olmayan geri bildirimler, uzun solukta karşılıklı güveni sarsabildiği şeklinde eşlerin cinsel birlikteliklerini de zedeleyebilir. Paylaşım ve kendini ifade etme, çift için ortak ve en uygun cinsel davranışı keşfetmelerine destek verir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir