Kızlık Zarı Dikimi Muğla

Kızlık zarı dikimi Muğla anestezi altında cerrahi şartlarda meydana getirilen bir ameliyattır. Minik cerrahi bir prosedürdür. Kızlık zarı dikimi sonraki ilk ilişki süresine göre geçici ve kalıcı yöntemlerle yapılır. Her iki yöntemde uygulanan cerrahi teknik aynı değildir.

Muğla Kızlık Zarı Dikimi
Kızlık zarı vajinal girişine yakın halka şeklinde bir doku kıvrımıdır. Halk içinde bakireliğin bir sembolü olarak görülür. Hasar görmesi durumunda ilk gece kanaması olmaz. Bundan dolayı genç kızların bir kısmı ilk gece kanaması olması için kızlık zarı dikimi talep edebilir. Kızlık zarı dikimi Muğla ilinden gelen kızlar için buluşma ile uygulanabilmektedir. Aynı gün taburculuk mümkündür.

Kızlık zarı vajinanın 0,5-2 santimetre içinde bulunan dairesel şekilde bir yumuşak dokudur. Kızlık zarı normalde vajinanın girişini tamamen örtmez. Sadece ortasındaki açıklığın boyutu olduğundan ilişki sırasında zedelenip yırtılabilir. Tekrarlayan ilişkiler ve doğum sonrası bozulan kızlık zarı vajina girişi kenarlarında nodüler tarzda seçilebilir.

Kızlık Zarı Onarımı Hazırlıkları ve Anestezi
Kızlık zarı ameliyatı steril cerrahi ortamda, anestezi altında uygulanan bir operasyondur. Kızlık zarı dikimi sonrası aynı gün iş başı yapmak mümkündür. Doktorun verdiği önerilerine uyulduğu vakit kızlık zarı dikimi başarıya ulaşır.

Kızlık zarı dikimi eğer uyutularak (sedasyon anestezisi ile) yapılacaksa bireyin işlem öncesi 4-6 saat aç olması istenir. Bu süre içinde su ve sigara dahil bir şey yenip içilmemelidir.

Kızlık zarı dikimi çoğu zaman 2 yöntem ve birkaç teknikle yapılır. Bunlar kalıcı kızlık zarı tamiri ve geçici kızlık zarı onarımıdır. Her iki yöntem birbirinden farklı tekniklerle uygulanır. Hangi yöntemin tercih edileceğine düğün zamanına nazaran karar verilir.

Lokal anestezide sadece vajina girişi uyuşturulur. Uyutarak yada sedasyon anestezisinde ise damar yolundan kişiyi uyutan bir ilaç verilir. Buna bağlı birey işlem esnasında ağrı yahut acı duymaz.

Sedasyon anestezi işlemi anestezi uzmanının yaptığı bir uyutma yöntemidir. Kısa etkili anestezi ilaçları verildiği için işlemden sonra 5-10 dakika içinde birey uyanır. Sedasyon anestezisi almış bir kişi işlemin yapıldığı gün dikkat gerektiren bir işte çalışmamalıdır. Ek olarak araba sürmek benzer biçimde dikkat gerektiren işleri yapması da aynı gün önerilmez.

Kızlık Zarı Nasıl Dikilir?
Muğla kızlık zarı dikimi ameliyatı jinekolojik masada, bacaklar dışa doğru açık şekilde yapılır. Steril örtü onarım yapılacak birey üzerine örtülür. İşlem kendiliğinden eriyebilen dikişler ile yapılır. Bundan dolayı kızlık zarı dikimi sonrasındaki günlerde dikiş aldırmaya gerek olmaz.

Mikro cerrahi teknikle, flep yöntemi kullanarak kalıcı kızlık zarı dikimi yapılacaksa vajina iç duvarından birkaç doku parçası kaldırılır. Daha sonrasında bu parçalar uç uca dikilerek birleştirilir. Bu şekilde anatomik olarak yeni bir kızlık zarı oluşturulmuş olur.

Geçici kızlık zarı dikiminde vajinal mukoza ve iç duvara atılan dikişler ile fokal vajinal daraltma yapılır. Bu teknik ile onarımdan 1 hafta içinde olacak ilişkilerde bekaret kanaması sağlanacaktır.

Kızlık zarı dikimi Muğla ilinden gelen bayanlara yapıldığında işlem sonrası birey 1-2 saat gözlem altında tutulur. Daha sonra kanama denetimü yapılıp ve gerekli önerilerle taburcu edilir.

Muğla Kızlık Zarı Muayenesi
Muğla kızlık zarı muayenesi jinekolojik masada yapılır. Muayene bir bekaret kontrol işlemidir. Kızlık zarı muayenesi birkaç dakika sürer. Ağrısız, basit bir kontroldür. Kızlık zarı kontrolü bacaklar yanlara açılıp iç dudaklar dışa doğru çekilerek yapılır. Kızlık zarı vajina girişinde görülüp bütünlüğü değerlendirilir.

Kızlık zarı kontrolü için anesteziye gerek kalmamıştır. Ağrısız bir işlemdir. Kızlık zarı muayenesi esnasında yırtık yeri ve derinliği saat yönünde belirtilir. Kızlık zarı muayenesinde yırtıklar en sık saat 5, 6 ve 7 hizasında saptanır.

Kızlık Zarı Ameliyatı Sonrası Kanama Neden Olur?
Kızlık zarı ameliyatı sonrası lekelenme tarzı küçük kanamalar olabilir. Sadece işlemden sonrasında erken dönemde olan fazla kanamanın sebebi çoğu zaman dikiş atmasıdır. Dikişlerden birinin atması o bölgedeki damardan kan sızmasına neden olur. Bu durumda işlem meydana getiren doktora bilgi verilmelidir.

Tabip açılan dikiş varsa yerine yenisini atar. Dikiş atmasına müdahale edilmez ise kanama devam edebilir. Dikiş atması doku iyileşmesini olumsuz yönde etkisinde bırakır ve işlemin başarı oranını azaltır.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Öneriler
Kızlık zarı dikimi sonrası çoğu zaman özel bir pansuman yapılmaz.
Genital bölge temiz tutulmalıdır.
Hela önden arkaya doğru ılık su ile yapılır.
İlk 2 ay ağır bacak sporları ve egzersizleri önerilmez.
Aynı süre bisiklet benzeri araçların kullanımından kaçınılmalıdır.
2 ay küvet, havuz ve denize girmek önerilmez.
Kuvvetli ıkınma, öksürme ve hapşırmalardan kaçınılmalıdır.
Bol lifli gıdalar tüketilmeli ve kabız olmamaya dikkat edilmelidir.
Genital bölge nemli ve ıslak bırakılmamalı.
Dar kot ve naylon içeren giysilerden kaçınılmalıdır.
Pamuklu iç çamaşırlar tercih kullanılmalı.
Kızlık zarı dikimi sonrası lekelenme biçimi minik kanamalar olabilir.
Fazla kanama olması dikişlerde atmanın bir işaretidir.

 1. Hafta dikişlerin erimesine bağlı hafifçe kaşıntı olabilir.
 2. Yoğun kaşıntı, kızarıklık ve döküntü alerji açısından şüphe uyandırır.
  Kızlık zarı tamiri sonrası küçük renksiz, sarı, pembemsi kokusuz akıntılar olabilir.
  Yeşil renkte, kötü kokulu, bolca miktarda olan akıntılar enfeksiyon habercisidir.
  Vajina girişinde şişlik olması hematom göstergesi olabilir.
  Kızlık Zarı Dikimi Muğla Fiyatları
  Muğla kızlık zarı dikimi fiyatları yılında;

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Antibiyotik
Kızlık zarı dikimi sonrası özellikli bir pansuman uygulanmaz. Sadece genital bölge temizliğine dikkat edilmez ve genital bölgenin uzun süre nemli kalmaması sağlanmaz ise vajinal enfeksiyonlar gelişebilir.

Vajinal bölge enfeksiyonlarının en önemli emaresi kötü kokulu akıntı, ağrı ve ateştir. Bu gibi durumlarda doktorunuza başvurup tedavi almanız gerekir. Doktorunuz size uygun antibiyotiği reçete edecektir.

Kızlık Zarı Tamiri Dışarıdan Anlaşılır Mı?
Bir kadına kızlık zarı dikimi yapıldığı ancak jinekoloğun yapacağı bekaret denetimi ile anlaşılır. Kızlık zarı onarımı vajina girişinin içine yapılır. O nedenle operasyonun yapıldığı dışarıdan belli olmaz. Ayrıca başka biri tarafınca kızlık zarı dikimi yapıldığı anlaşılmaz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir