Karantina Sürecinde Çiftlere İlişki Tavsiyeleri

Benzeri olmayan zamanlardan geçiyoruz, insanlarla temas etme isteğimiz kursağımızda kalıyor – doğal birlikte yaşadıklarımız hariç. İlişkinin hangi aşamasında olursanız olun, partneriniz ile birlikte karantinadaysanız, kati olan tek bir şey var: Yepyeni sınırlar içindesiniz.

Birlikte eve tıkılıp kalmak çok net endişeler uyandırabilir, fakat bununla birlikte daha zengin bir mesajşim ve daha iyi bir seksin kapısını da aralar. Bu zamanı tutkularınızı tekrar keşfetmek için değerlendirmeye ne dersiniz?

Her gün evdeyiz, dolayısıyla karantinayı hislerinizi keşfetmek için bir fırsat olarak görüp ilişkinizi geliştirmek istemez misiniz? Durumunuz ne olursa olsun, dünyanın geri kalanı ile aranıza sosyal mesafe koymanız, yanınızdaki kişiye odaklanmak yada onunla mesajşiminizi güçlendirmek için size eşi olmayan bir seçenek sunuyor.

Nazik olun
Kaygı şüphesiz ki cinsel dürtülerinizi etkileyecektir. Bunu tamamımız yaşıyoruz. Dolayısıyla herkesin gerilmiş olduğu küresel bir salgın esnasında keyifsiz olmanız oldukça normaldir.

Önerimiz: ufak minik başlayın. Küçük samimiyet göstergeleri, birbirinizi yatak odasında keşfetmeye oluşturulan sır dolu bir kapıdır.

İlgi duyduğunuz bir hobiyle uğraşarak yahut çevrimiçi bir kursa katılarak birlikte zaman geçirmeye çalışın.

Partnerinize yatakta kahvaltı tadı yaşatın (Çocuklarınız mı var? Onlar uyuduktan sonrasında yatakta piknik şeklinde bir akşam yemeğine ne dersiniz?) veya partnerinize tatlı notlar yazarak onları evin herhangi bir köşesine bırakın…

bize değer verildiğini hissettiğimizde cinsel dürtülerimiz de harekete geçer. Kusursuz bir cinsel yaşam saygıyla başlar; bundan dolayı partnerinizle ilgilenin ve aynı zamanda onun da sizinle ilgilenmesini sağlayın. Bize güvenin, bunun ilişkinize çok yararı dokunacak.

Çocuklu çiftler, planlama yapın
Karantinada planlı ve rutin bir akışa haiz olmak önemli; nitekim hepimiz düzgüsel olanı korumak istiyoruz. Çocuklu çiftler içinse diğer sorumluluklar ile beraber bir de evde eğitim ile cebelleşmek, zor olanı kısa sürede öğrenmek için bir fırsat sunuyor.

Hem yalnız hem aileyle bununla birlikte partnerinizle birlikte geçireceğiniz zamanlar için detaylı bir planlama yapmak her bir aktiviteden eşit şekilde keyif almanızı sağlamaya destek sağlar. Bunun keyfini sonuna kadar çıkarmak için hem kendinize bununla beraber partnerinize bir fırsat tanıyın. Muhtemelen ailece yapılacak faaliyetler için birkaç gün ayırmışsınızdır; partnerinizin veya sizin çocuklarla ilgilendiği, diğerinin ise çalışmaya odaklandığı birkaç saat hep vardır.

Flörtleşmek, partnerinizle ilgilenmek de bu takvimde ötekiler kadar önemli bir yer kaplamalı. Cuma akşam olduğunda çocuklarınızla harika bir film gecesi organize edin. Daha sonra da partnerinizle ikinizin de sonuna kadar hak etmiş olduğu bir geceye hazırlanın.

Beklenti oluşturmak için çalışma alanlarınızı ayırın
Evinizde partnerinizle ayrı çalışacak kadar geniş bir alana sahipseniz, gün içinde birbiriniz arasına mesafe koyun. Hakikaten işe gidiyormuş gibi davranabilirsiniz.

Çocuklu çiftler; siz de çocuklarla hanginizin ne süre ilgileneceği konusunda netleşin. Bu, daha sonrasında yaşayacağınız duygusal anları daha heyecanlı kılacaktır.

Cinsel beklentiler taze ilişkilere özel değildir; çoğumuz beklentiler ile coşku duymayı hak ediyoruz. Dolayısıyla kendimize o ayrıcalığı verebilmemiz önemli. Tutku dolu randevu geceleri düzenleyin. Birlikte film izleyin, yemek yapın veya yürüyüşe çıkın; ne yaparsanız yapın, telefonunuzu kapalı tutun ve sevmiş olduğiniz ile kaliteli vakit geçirmeye odaklanın.

Masaj yapmayı öğrenin
Küresel karantina şüphesiz ki tempomuzu değiştirdi, artık dikkatiniz dağılmadan flört edebilirsiniz. Hazır süreniz varken, size ve partnerinize yarar sağlayacak bir yetenek kazanmaya ne dersiniz? Masaj yalnızca sağlığınızı korumakla kalmaz, bununla birlikte şehvetlidir.

Karantinanın avantajı bir şeyleri kendi tempomuza çekebilmektir: Masaj uzmanı olmayabilirsiniz, bunu sakın dert etmeyin; sabırlı olun ve kendinize nazik davranın. Kısa zamanda gelişim gösterdiğinizi görmüş olacaksınız.

Kimi zaman düşüncelerimizi ve hislerimizi ifade etmekte zorlanırız, masaj yaparak dokunmaya odaklanabilir, sözcüklere gerek kalmadan partnerinizle mesajşim kurabilirsiniz. Onu dikkatle okşayın, bedeninin buna tepkisini dinleyin; rahatlatıcı bir müzik, mumlar, masaj jelleri ve yumuşak dokunuşlar doğru atmosferi oluşturmak için eğer olmazsa olmaz.

Duygusal ihtiyaçlarınızı yazın
İzolasyon monotonluğunun tam ortasında şehvet ve nefsiniz için vakit ayırın demek rahat dediğinizi duyar gibiyiz. Birlikte yaşamak, 7/24 bildirişim halindesiniz demek. Bu da aranızdaki sınırlara her zamankinden daha çok ihtiyacınız olduğu anlamına geliyor. Maalesef Korona virüsün neden olduğu karantina ortamında bu sınırlar kolayca yok olabiliyor.

Öncelikle cinsel anlamda açık sözlü olmak her iki tarafın da güvende hissetmesi ile adım atar; kısaca doğru ortamı sağlamak birbirinizin fantezilerini kusursuz bir şekilde keşfetmek için oldukça önemlidir. Partnerinizle konuşun ve duygusal ihtiyaçlarınızın bir listesini oluşturun. Bir ihtimal onun daha çok tek başına geçirecek zamana ihtiyacı vardır; bir ihtimal sizin biraz şefkate ihtiyacınız vardır. Bu iletişim hatlarını açık bırakmak her ikinizin yararına olacaktır.

Cinsel arzularınızı dile getirin
Yavaş yavaş baştan çıkarmanın keyfine varın. Çünkü izolasyon sadece yapmakta olduğunuz seksi çoğaltmak için bir fırsat değil, yapmak dilediğiniz seksi keşfetmek için de bir fırsat… Bu da kendinizi tanımakla başlar. Cinsel ilişkinizi alevlendirmek için neye ihtiyaç duyduğunuzu partnerinizle konuşun.

Eğer bu gözünüzü korkuttuysa, ona gizli zevklerinizi özetleyen bir mektup yazabilirsiniz. Bu, gizli saklı tutkularınızı karşı karşıya ifade ederken duyabileceğiniz utancın üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır. Bunun hem kendi bedeninizi bununla beraber partnerinizin bedenini keşfetmekle alakalı bulunduğunu unutmayın.

Uzun zamandır birlikte olan çiftler ve çocuğu olanlar da ilişkilerinde başka bir cinsel yön keşfederek karantinanın tadını çıkarabilir. Eşi benzeri olmayan zamanlardan geçiyoruz; günlük rutinlerimiz kaybolup gitti. Bu fırsatı bambaşka karakterlere bürünüp arzularınızı keşfetmek üzere değerlendirin.

Örneğin uzun zamandır denemeyi planladığınız Durex Intense Little Devil yada daha önce kullanmadığınız bir kayganlaştırıcıyı deneyebilirsiniz. İlişkinize renk katmak için partnerinizle konuşun, şimdi tam vakti… (Çocukların uyuduğundan emin olun!)

Seksi sadece birleşme olarak görmeyin
Orgazm için cinsel birleşme şart değil. Kalbinizi heyecandan uçuracak başka onlarca yol var. Topluluğun cinsel deneyimin nasıl olması gerektiğine dair yarattığı görüşe boyun eğmeyin. Cinsel ilişki her şeyden önce partnerinizle bir bağ kurmaktır, her zaman orgazmla bitmek zorunda değildir.

Öncelikle ön sevişmenin herkes için farklı olduğunu unutmayın, partnerinizle ikinizi de heyecanlandıracak yollar arayışına girin. Yaptıklarınız işe yaramıyorsa da kendinize çok yüklenmeyin. Karantina farklı deneyimler için bize lüzumlu tüm süreı sunuyor, pes etmeyin!

Ön sevişmenin hazzını keşfedin
İster evli olun ister bir aydır birlikte, ön sevişme devamlı tutukluluğu azaltır, zevki artırır ve sonunda cinsel bir birleşme olmasa dahi daha çok yakınlık sağlar. Öpüşmek stresi azaltmaya destek sunar, doğrusu haberler ve manşetlerden bunalmışsanız uzun ve yavaş bir sarılma ile işe koyulun.

Yemek işleri renklendirmek için ilginç bir yol olabilir; birbirinizin bedeni üzerinden çikolata yalamaya ya da buz küpleri benzer biçimde daha soğuk şeyler deneyimlemeye ne dersiniz? Eğer bu fikir sizi pek açmadıysa, kayganlaştırıcıları da deneyebilirsiniz.

Partnerinizin gözlerini bağlamak (kravat yada yumuşak kumaşlar da olabilir) gibi duyusal oyunlar da belirli duyuları harekete geçirerek uyarılma durumunuzu artırır.

Sırada oral cinsellik var
Ve doğal oral cinsellik. Her şey sırayla; prezervatif kullanmak şeklinde uygun güvenlik önlemlerini almayı ihmal etmeyin. Herkes farklı şeylerden hoşlanır, her vericinin farklı teknikleri vardır. Bu nedenle orgazma ulaşmak için iş birliği yapın.

İletişim kurmak önemlidir; sizin hoşunuza gidenleri ona açıklayın, başarıya ulaşamayan hamlelerden de bahsedin. Partnerinize birkaç farklı şey denemeyi önerin, tabii ki bundan memnun olacaksa… Bu noktada ikinizin de zevk alması çok önemli.

İkiniz de orgazmı hak ediyorsunuz
Usulca ilerleyip kendinizi yahut partnerinizi orgazmın doruklarına çıkararak şiddetli bir hazzın hazzını çıkarabilirsiniz. İletişimi kesmediğiniz müddetçe, oral seks bunu test etmek için muhteşem bir yol.

İlk olarak neyden hoşlanılmış olduğunıza karar verin ve daha sonrasında partnerinizle beraber hareket ederek orgazmın doruklarına çıkın ve zirveye ulaşana dek meydana getirdiğinızı tekrarlayın.

Beraber duş alın
birlikte duş alarak ten tene temasın tadını çıkarın. Bu her zaman ki rutininizi başka bir hazırlığa gerek duymadan tutkulu bir ön sevişmeye çevirmek için harika bir fırsat. Birbirinizi nazik dokunuşlarla yıkamaya başlayın, en hoşlanılmış olduğunuz hamleleri yapmaktan çekinmeyin. Deneyimlemek için can attığınız cinsel deneyimleri birlikte kontrol edin.

Evinizin her köşesini keşfedin
Küresel karantina ve korona dışarıya çıkmaya el vermiyorsa, evinizin her köşesini keşfetmenin tam zamanı. Yatak odanız haricinde seks yapma teklifiyle giderek partnerinizi şaşırtın. Banyo benzer biçimde tahmin edilebilir bir şey ile başlayın, ondan sonra mutfak gibi daha cüretkâr bölgelere geçin.

Bazı uzmanlar cinsel aktivite için bir oda ayırmanın devamlı beklentilerimizi canlı tuttuğunu ve zevkin zirve noktasına çıkarken fırsatları katladığını söylüyor. Doğal ki çocuklu bir çiftseniz veya bir ev arkadaşıyla yaşıyorsanız bir seks odasına sahip olmanız pek gerçekçi veya mümkün değil.

Bu durumda yatak odanızın tutkulu bir cinsellik odasına dönüştürün. Fark burada ortaya çıkıyor. Lüks dokunuşlar, hoş bir aydınlatma ve cinsellik oyuncakları odanızı daha şehvetli bir alana dönüştürür. Böylece moda girip haberleri unutabilir, fizyolojik dokunuşlara odaklanabilirsiniz.

Aslına bakarsak bir ilişkide olup olmadığınızın bir önemi yok, kendi temponuzda gitmek burada en önemli şey. Kendinizi rahat hissedin ve tecrübe etmek dilediğiniz şeyleri denemeye başlayın. İletişim iyi bir seksin temelidir, bundan dolayı iletişimi asla kesmeyin.

Karşılıklı rızanın bir ilişkinin olmazsa olmazı olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Belirsiz durumlarda olmamıza karşın, bir şeylere tutunma seçeneğimiz olduğu için bu anın keyfini çıkarmaya odaklanın; kendinizin ve partnerinizin cinsel dürtülerini keşfedin.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir