Fazla Mastürbasyon Ve Sağlığa Zararları

Her şeyin olduğu gibi mastürbasyonu fazla yapmanın da bir takım olumsuz sağlık sorunlarını tetikleyebileceğini söylemeliyiz. Gün içerisinde 1 ya da 2 defa orgazm olmak sorun değil, ancak bu sayı her gün 4 defayı aşıyorsa kendinizi kontrol altına almanız gerektiğini bilmelisiniz.

Cinsel İktidarsızlık, Kronik Yorgunluk, Ereksiyon Olamama        

Fazla sayıda yapılan mastürbasyon erken yaşta iktidarsızlık yaşama, uzun süre de kısa süreli ereksiyon olmaya maruz kalma ve sürekli olarak kendinizi halsiz hissetme gibi belirtileri gün yüzüne çıkartabilir. Bunun için aşırıya kaçmadan ve sınırını bilerek mastürbasyon yapmanın öneminin daha da değerli olduğunu anlayabilirsiniz. Aynı zamanda kasık bölgesinde ağrı ve sperm kalitesinin de giderek düşmesinde etken olduğu da yapılan çalışmalarda gözlemlenmiştir.

İdeal Mastürbasyon Sayısı Kaç Olmalı

En sağlıklı ve kişi üzerinde yararı olacak sayı günde 1 defa orgazm olmanızdır. Bunu en fazla iki ile sınırlamak da kabul edilmektedir. Üstelik düzenli ve azami sayıda yapılan mastürbasyonun cinsel ilişki kalitesini de ciddi düzeyde yükseklere çıkarttıkları ve harika performans sergileme de aktif misyon üstlendiği de dile getirilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir