Erotizm İle Romantizmin Kıyaslaması

Tek gecelik olan beraberliklerin olduğu durumlarda erkekler yalnızca erotizmi düşünmektedirler ancak kadınlar ise beraber olduğu o kişiden ertesi gün telefon beklerler. Böyle bir durum kadını değersizleştirmektedir. Erkeğin ise efendiliğini bilmesinin önünde bir engel teşkil eder.

Erotizm Ve Romantizm Arasındaki Fark

Esasında cinsel dürtünün tüketici bir yapısı vardır. Cinsel dürtü kişinin içinde dalda dalga bir yükseliş gösterirken, düşünmeyi ve de çalışmayı engelleyici bir rol üstlenir.

Romantik duygu ise üretken bir yapı ortaya koyar. Romantik duygular sanatın ve şiirin kaynağını oluşturmaktadırlar. Ancak kadın güçlü silahlarından biri olan romantik duyguyu doğru şekilde ve doğru zamanda kullanmasını bilmezse erkeğin gözünde değerini kaybeder. Kısa sürede cinsel ilişkide bulunan kadına herhangi bir erkek değer vermemektedir. Erotik duygu ile romantik duyguyu birbirinden ayırt edemeyen kadın ne yazık ki değerini kaybeder.

Cinsellik

İnsanın temel içgüdülerinden biri olan cinsellik insanın en büyük ihtiyaçlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Cinselliğin hem toplumsal hem de biyolojik boyutunun varlığı söz konusudur. Sosyopsikolojik bir hadise olan cinsellik, insanın biyolojisi gereği ortaya çıkmaktadır. Kişilik gelişiminde olduğu gibi cinselliğin yaşanması yönünde de %30-40 genetik ve %60 -%70 oranda sosyal faktörler etkili bir durum sergilemektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir