Cinsellikte Mevsim Faktörü

Cinsel istek artışı bazı dönemler çok daha yoğun olarak yaşanmaktadır. Çoğu kişi tarafından bilinmeyen bu istek artışının sebebi mevsim faktörü olmaktadır. Mevsimler değiştikçe kişilerin hormon ve duygu durumu da değişmektedir. Bu da cinsel istekte artmalara ya da azalmalara yol açmaktadır. Özellikle sıcak havalar ve bahar ayları cinsellik için en uygun dönemlerden olmaktadır.

Güneşin cinsel ilişkiye etkisi

Güneşin ortaya çıkması ve havaların ısınması birçok kişide mutluluk uyandıran olaylardan bir tanesidir. Kişilerde hormonsal farklılıklara yol açan bu durum cinsel istekte artmalara neden olmaktadır. Bu sebeplerle yaz mevsimi kış mevsimine oranlar çok daha hareketli ve verimli geçmektedir.

Görsellikle ve kıyafet faktörü

Havalar ısındığında giyilen kıyafetler ve görsellikte değişim göstermektedir. Birçok kişi yaza fit girmek çabasına girişmektedir. Bu da görselliğe ve görünüme olumlu anlamda etki ederek birçok kişide cinsel istek ve arzu artışına sebep olmaktadır. Kış aylarında giyilen kıyafetler bile cinsel hayatı olumsuz anlamda etkileyerek cinsel soğumalara neden olabilmektedir. Bu sebeple yaz ayları cinselliğe çok daha pozitif anlamda etki etmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir