Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıkların Olumsuzlukları

Avustralya’da hizmet veren ve araştırmalar yapan bilim insanları ülkedeki istikrarlı AIDS savaşının sonuna geldiğini dünya kamuoyuna duyurdu. Uzmanların yaptığı açıklamalara göre tüm dünyanın bu hastalık ile yapılan savaşa destek olması, hastalığın dünya üzerinde yok edilmesi için atılması gereken bir adım.

Avustralya’da AIDS hakkında çalışan bir grup saygın bilim adamı AIDS hastalığının artık tedavi edilebildiğini anlattı. Avustralya televizyonlarından birinin verdiği haberlere göre AIDS tehlikesi artık risk seviyesinin çok altlarına indi.

AIDS hakkında açıklamalar yapan birbirinden bağımsız bilim insanlarının her biri, yakın dönemde Avustralya’da bu hastalığa yakalanan çok az kişi olduğunu söyledi. 1990’lı yıllar döneminde Avustralya’daki AIDS hastası insan sayısı ortalama 1000 iken şimdi bu sayının 0’a yakın olduğu belirtildi. Avustralya’da AIDS hastalığına yakalanan insanların hastanelere giderek tedavi olduklarını ve AIDS hastalığına geçici bir hastalık gözü ile bakılmaya başlandığı anlatıldı.

AIDS hastalığı tedavisinde kullanılan ilaçların ve sürekliliğin çok önemli olduğundan bahseden uzmanlar, Avustralya’da böyle bir ilerleme kaydedilmesinin tamamen sıkı tedbirler alınması sayesinde olduğunu ve diğer ülkelerin de bu tedbirleri alması gerektiğini anlattı.

HIV Bağışıklık Düzeneğinin Çökmesine Kapı aralayan Virüs Bağışıklık sistemini zayıflatan bir virüstür. Doğrudan bağışıklık sistemine atak eder ve aids hastalığına neden gerçekleşir. Kan, meni, vajinal sıvılar, anne sütü ve seyrek tükürük yolu ile bulaşır. En devasa riziko anal birleşme sırasında meydana çıkar. Vajinal birleşme ve seyrek oral seks yolu ile da bulaşabilir. Başka bir zührevi hastalığınız varsa, HIV aids virüsü olan bir partnerden hastalık kapma riskiniz yükselir. Hastalığın bulguları HIV aids virüsüne maruz kaldıktan iki veyahut dört hafta ardından hastalığın ilk evrelerindeki virüs bulaşmış kişilerin %70’inde grip bulguları görülür. Çoğunda herhangi bir sendrom meydana çıkmaz.

Hiv

Daha ileri mertebelerinde açıklanamayan süratli kilo kaybı, ishal, iştahsızlık, ateş, gece terlemeleri ve baş ağrıları görülür. HlV’e karşı maç eden antikorları bulmak için kan testi yapılarak tespit konulur. Testin olumlu çıkması için virüse maruz kaldıktan ardından altı ay geçmelidir. Tedavi biçimi hiçbir rehabilitasyon biçimi olmamasına rağmen ölümcül bir hastalık olan AİDS’in ilerlemesini geciktirebilen retroviral ilaçlar yer almaktadır.

Son iki senedir döviz fiyatlarındaki dalgalanmadan ötürü bir ilaç sorunsının yaşanmasının arkasından sağlık Bakanlığı harekete geçti. Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, ilaçta 19 Şubat tarihinden itibaren geçerli olacak zam oranını yüzde 26,4 olarak belirlediklerini açıkladı. Yapılan değişiklikle beraber, piyasada bulunmayan ilaçların yine dağıtıma girmesi umut ediliyor.

5 GÜN İÇİNDE UYGULANACAK

bakan Koca, sendika, dernek ve firma temsilcilerinden oluşan ilaç sektörü yetkilileriyle bakanlıkta bir araya geldi. Görüşmede bu yıl ilaca gelecek zam oranı görüşüldü. Görüşme sonrası Bakan Koca, basın mensuplarına açıklamada bulunmuş oldu. Bakan Koca, her yıl Şubat ayının 15’ine kadar tebliğ gereği fiyat güncellemesi yapılması ve 5 gün içinde de bu tebliğin uygulanması gerektiğini anımsattı.

Bakan Koca şunları söylemiş oldu:

“HEP BİRLİKTE KARAR VERMİŞ OLDUK”

“bundan önceki yılın averaj euro kurunun belli bir çarpanla çarpılmasıyla elde edilebilecek bir güncellemeyi aramızda konuştuk. Sektörler özellikle geldiğimiz noktada bizler bu yıl için uygulanmak üzere durağan bir oranda anlaşmış olduk. Bu oran bundan sonraki süreçte de özellikle euro kuru yüzde 70 ile çarpılarak elde edilmiş bir oran oluyordu. Bundan sonraki süreçte bunu yüzde 60 olarak uygulayıp bu yılki zam oranını yüzde 26,4 olarak uygulanmasını hep beraber karar vermiş olduk. Önümüzdeki dönemde bu oranların bundan sonraki süreçte uygulanabilirliğiyle hem yabancı özellikle yerli üreticilerin bu oranı uygulama noktasında bir kesinlıkla öngörülebilir bir yatırım sürecine girmelerini arzu ettiğimiz için bu oranı özellikle verdik ve bu oranla ilgili de önümüzdeki dönem uygulama noktasında çaba içinde olacağımızı söyleyebilirim.”

Teknoloji ile ilgili birçok kişinin ortak düşüncesi hayata ve sağlığa olumsuz yönde etki ettiğidir. Fakat tüm bu düşüncelere rağmen teknolojik aletlerin kullanımından vazgeçilememektedir. Birçok kişinin düşündüğünün aksine teknoloji cinsel hayata olumlu anlamda etki etmektedir. Teknoloji doğru kullanıldığında cinsel yaşamın hareket ve heyecan kazanmasına yardımcı olan bir buluştur.

Sanal ilişkiler

Sanal olarak yaşanan cinsel ilişkiler teknolojinin ortaya çıkardığı popüler fantezilerden bir tanesidir. Bilgisayarlar ve sohbet odaları sayesinde yaşanan bu tarz sanal görüşmelere ilişkiye heyecan katacaktır. Evli çiftler tarafından bile kullanılan bu yöntem cinsel yaşama farklılık katarak ilişkiyi monotonluktan kurtarmaktadır. Monotonluk cinsel yaşam için en tehlikeli unsurlardan bir tanesidir. Monotonluğun hakim olduğu cinsel hayatlar kişilerde olumsuz etkiler yaratmaktadır. Sanal olarak yaşanan ilişkiler bu ve bunun gibi birçok sorunu ortadan kaldıracaktır.

Yapay organlar

Yapay organlar teknolojinin insanlığa kattığı en önemli buluşlardan bir tanesidir. Cinsel anlamda eksikliği olan kişilere uygulanan bu organlar birçok engelli kişiye cinsel hayatını yeniden kazandırmaktadır. Bu yönü ile teknolojinin gücünü gösteren yapay organlar cinsel anlamda engeli olan herkese uygulanabilmektedir.

Alkol Seks Hayatınıza Neden Zarar Verir ? Cinsel yaşantımızı negatif etkileyen bir etmen ise aşırı derece içki tüketiminden kaynaklanır. Bu makalemde içki tüketimin cinsel hayatınızı sebep negatif etkiler oluşturacağını ve sizlerde hangi cinsel sıhhat sorunların oluşmasında taban hazırlayacak bu konular hakkında bulgular vermeye çalışacağım. Şunu unutmamak lazım olur ki içki kullanımı cinsel sağlığınızdan daha fazla genel sağlığınızda önemli oranda zarar ve negatif tesirleri yer alır.

Alkolizmin cinsel yaşantıya yol açtığı negatif nedenler esas şunlardır;

Değişik Cinsel İşlevler

Dünyadaki tüm erkeklerde en fazla görülen cinsel sıhhat sorunu ereksiyon meselesidir. Yani bir cinsel birleşim içersinde erkekler kafi penis sertliğini elde edemezler. Ereksiyon sorunun oluşmasındaki sebepler ise gayri muntazam beslenme, aşırı içki tüketimidir. Alkol kullanımı sinir sistemini tıkması eşliğinde cinsel manada uyarılmayı ve orgazma ulaşmasını önler. Bu da kadınlar da en fazla görülen cinsel sıhhat problemleridir.

Erkeklerin ereksiyon sorunu içersinde penis sertleştirici hap kullanabilirler. Ama bu haplar genel olarak içki ile kullanımı makul değildir ve içki hapın etkisini tamamiyle bastırmaktadır. Alkol ile alınabilecek en iyi ereksiyon hapı cialis 100 mg olmaktadır. Bitkisel olarak üretildiği içersinde içki ile tüketilebilir ve erkeklerde hiçbir yan tesir göstermez.

Dehidrasyona Sebep Olur

İnsan bedeninin %60’ı sudan oluşmaktadır ve bir şahıs aşırı derece sıvı kaybetmesine ise dehidrasyon olarak tanımlanmaktadır. Alkol tüketimin sebep dehidrasyona sebep olma ihtimalini ve bunun absürt olduğunu fikir ediniyor olabilirsiniz. Ama sizlere şunu söyleyebilir ki öyle değil ve zira içki insan bedeninin tüm fonksiyonlarını karıştırmaktadır.Erkeklerde içki defa çok kullanılır ve beden kurutulur, böylelikle penisin doğru şeklinde ereksiyonu engellenir. Kurutulursanız, kan hacmini düşürür ve anjiyotensin adı verilen bir hormon salgısını çoğaltır. Ereksiyon meselesi, bu hormonun üretimi ile orantılıdır.Kadınlar ise dehidrasyon neticesi olarak baş ağrısı, yorgunluk ve vajinal kuruluk getirmektedir. Baş ağrısı ve yorgunluk bayanlarda cinsel isteksizliğe sebep gerçekleşir. Vajinal kuruluk sorunu ise cinsel birleşim esnasında kadınların ağrı ve efkâr hissetmesine sebep olabilmektedir.

Orgazm Olamama

Alkol kullanımı ile şahıslar orgazm olmakta güçlük çeker ya da hiç orgazmı yakalamazlar. Bu da içki kullanımının cinsel yaşantınıza negatif etkilerinden biri olmaktadır. Üst bölümde da açıkladığım gibi içki sinir düzeneğinin baskılayıcı olmaktadır. Bazı incelemeler içki kullanımı ile orgazm olmada güçlük çekileceğini neticelerine varıldı. Eğer içki tüketmek ve orgazma ulaşmak dilerseniz kadın azdırıcı damla kullanabilmeniz mümkün. Bu damları şarap gibi alkolü içeceğe damlatıp tüketirseniz cinsel isteğinizde artış olacak ve genital bölgenize her bir dokunuşunu henüz derinden ve güçlü hissederek orgazmı rahatlıkla yakalamanızı sağlar.Yukarıda söz edilen çalışmalarda hem erkek hatta kadınların, bu noktada cinsel hayatını içki kullanımıyla değiştirdiği kaydedildi.

Erkekler boşalmak içersinde devasa dezavantajlara sahiptirler ve kadınlar bir orgazm sahibi olmak içersinde defa daha çok uğraşması gerektiği neticelerine varıldı. Alkol derli toplu olarak küçük miktarlar da tüketildiği taktirde cinsel yaşantınıza hiçbir mesele vermez. Sık ve çok tüketildiği taktirde yukarıdaki cinsel sıhhat sorunların meydana gelmesine kapı aralayacaktır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir