Cinsel Yaşamınızı İyileştirmenin Yolları?

Yaşam stresli olduğunda ve ilişkiniz çok zorlandığında ya da kuru bir büyüyle geçeceksiniz ve hayat sıkıcı olduğunda, ortaya çıkabilecek bir soru var.

Cinsel yaşamlarımızı (veya eksikliğini) etkileyen her türlü faktör vardır.

Yaş, sağlık, cinsel dürtü ve yaşam tarzı sadece birkaç.

Ama şimdi birisi gitti ve ne kadar çok seks yapmamız gerektiğini hesapladı.

Ve hepsi de çağımızla ilgili.

Kinsey Enstitüsü’nden Seks, Üreme ve Cinsiyet araştırmaları için yakın tarihli bir araştırma, cinsiyetini ne sıklıkta tahmin edebileceğimizin bu değişken (yaş) olduğunu önermektedir.

Öyleyse “normal” diye bir şey var mı? Ve manzaralarımızı çok yüksek (veya çok düşük) yapıyor muyuz?

Bulguların bazıları şaşırtıcı değil.

Örneğin, 18-29 yaşları arasındaki kişiler en fazla seks yapıyor ve yılda ortalama 112 seks oturumuyla ya da haftada iki kez. Onlar için iyi.

0-39 yaş grubundaki kadınların yılda 86 kez seks yapıyor olması haftada 1.6 kat ortalaması alıyor.

İşler buradan biraz yokuş aşağı gidiyor. 40-49 yaş grubundakiler yılda sadece 69 kez seks yapıyorlar.

Ancak azalan sayı daha geniş bir hikaye anlatıyor; aile yükümlülükleri, günlük stres ve endişeler ve sağlık konularında bir artış, libidolarımızı etkilemek için rol oynamaktadır.

Hayal kurduğunuz seks fantezileri aslında kişiliğiniz ile ilgili bilgiler sunmaktadır. Yatak odasında insanların bir takım duygular ile fantezi kurması sonucunda karakterleri de ortaya çıkmaktadır. Yatakta partneriniz ile sevişirken aslında başka bir erkek hayal etmeniz çok da kötü olmamaktadır. İşte seks fantezilerinizin karakterinizi nasıl ortaya koyduğu hakkında bilgiler…

Dayanılmaz Olma Fantezisi

Öz güven eksikliği olan kişilerde dayanılmaz olma fantezisi bulunmaktadır. Bu fantezileri kuranların çok seksi ve cazibeli olması nedeni ile kimseler onlara karşı koyamamaktadır.

Erkekleri Domine Etmek

Yatakta erkekleri yönetmeyi ve idare etmeyi isteyen insanlar gerçek hayatta utangaç ve çekingen olmaktadır. Yatakta kontrolü eline geçirmeye çalışan kadınlar gerçek hayatta içlerini kapanıktır.

Yasak İlişki Fantezileri

Yepyeni biri ile ya da eski sevgili ile kurulan yasak ilişki fantezileri elde edilemeyecek olan şeyin arzulanması anlamına gelmektedir.

Romantik hayaller

Cinsel anlamda tutucu olan kadınların romantik hayaller kurdukları görülmektedir. Gerçek hayatta gerçek aşkı yaşayamamış kişiler genellikle romantik hayaller kurmaktadır.

Yatağa Bağlama Fantezisi

Kendi isteklerini arka plana atan kişilerin yatağa bağlama fantezisi kurdukları görülmektedir.

İnsan doğasının ihtiyaçlarından birisi olan cinsellik, doğru ten uyumunu yakaladığınız kişi ile yaşanmaktadır. Düzenli ve devamlı olarak yaşanan cinsel beraberlikler sayesinde insanlar hem sağlıklı hem de mutlu olmaktadır. Yatakta mutlu olmanın yollarından birisi de çekingen ve tutuk olmamaktadır. İlişki danışmanları yatakta terbiyesiz olmayı önererek çiftlerin daha mutlu olacağının garantisini veriyor.

İletişim Kurmak

İyi ve kaliteli cinsel yaşam için partneriniz ile iletişim halinde olmanız gerekmektedir. Cinsel yaşamı uzun ve sağlıklı olan çiftlerin yatakta birbirleri ile iletişim halinde oldukları ortaya çıkmıştır. Fanteziler yaratarak eşinizin sizi yanlış anlamasından kurtulur ve çekingenliğinizi de yenebilirsiniz. Beden ve sözlü iletişim ilişkinizin devamı için çok önemlidir.

Bedenlerinizi Tanıyın

Çiftlerin birbirlerinin bedenlerini tanıması için zaman gerekmektedir. Yatakta ne istediğinin, hislerinin ne olduğunun bilinmesi önemlidir. Gün içerisinde birbirinizi düşünerek daha rahat zaman geçirebilirsiniz. Hem aklınız hem de iletişim şekliniz birbirinize çok daha yakın olacaktır. Özel mesajlar atabilir ve birbirinizi düşündüğünüzü belli edebilirsiniz. Cinsel anlamda onu istediğinizi gizli mesajlar ile dile getirebilirsiniz. Yatakta terbiyesiz davranarak ilişkinizi sıcak tutun.

B vitamini zengini, mercimek cinsel hayatı canlandırıyor. Çorba olarak sıkça tüketebilen mercimek, özellikle kadınlarda güçlü bir uyarıcı etki yaratıyor

Kurubaklagillerin cinsellik üzerindeki etkisi oldukça büyüktür. Sofraların vazgeçilmezi mercimek de afrodizyak etkisiyle cinsel hayatınızı renklendirir. Mercimek; protein, yağ, karbonhidrat, B1 vitamini, sodyum, kalsiyum, demir ve mineraller içerir.

Mercimeğin yanı sıra cinsel gücü artıran, afrodizyak etkisi yaratan ve enerji veren besinleri Beslenme ve Diyet Uzmanı Duygu Çetin şöyle sıraladı:

SARIMSAK

A1, B1, C kükürtlü yağı içerisinde bol miktarda akil sülfür bulunur. Erkeklerde cinsel gücü artırıcı özelliğiylebilinir.

KAYISI

A vitamini ve potasyum bakımından çok zengindir. Kasların ve beynin daha düzenle çalışmasını sağlar ve cinsel gücü artırır.

HAVUÇ

Yoğun A vitamini içerir. Kuvvetlendirir ve cinsel gücü artırır.

GREYFURT

Karaciğeri çalıştıran, iştah açan ve cinsel güç veren bir meyve olan greyfurt, sabahları aç karnına tüketilmeli.

İSTİRİDYE

İçindeki aminoasitler cinselliği sağlayan hormonları tetikler. Uzun süre tüketmek gerekir.

Durmayın, sevişin. Sıklıkla vurgu, başkaları için ne yapabileceğimizde gerçekleşir. Fedakârlığın sağlığa faydalarının iyi bilindiğini kabul ediyoruz; kolesterolünüzü düşürebilir (Harvard) ve Alzheimer hastalığı riskinizi azaltabilir (Calgary Üniversitesi). Ancak bütün yararları bir şeyler feda ederek elde etmenize lüzum yok. Araştırmalara göre, kendinize göstereceğiniz biraz sevgi de mükemmeller yaratabilir.Bristol Üniversitesi ve Belfast Queen’s Üniversitesi’ndeki epidemiyologlar, derli toplu seksin 10 senelik bir proses süresince herhangi bir nedenden can verme riskinizi yarıya indirdiğini meydana koydu. Araştırmacılar, erkeklerin bir sene içindeki her 100 orgazmında ölüm riskinin yüzde 36 oranında düştüğünü gördü.

Seksin yararları saymakla bitmiyor.

Seksin sıhhat yönünden her derde deva rolü, (çok fazla) sevinç hormonu salınımından da öte bir vaziyet. Plos One mecmuasında yayımlanan incelemeye göre, cinsel temas hafızayla ilişkilendirilen bölge olan hipokampüstaki beyin hücrelerinin gelişimini stimüle ettiğinden, demans hastalığının eskiden engellenmesine yardımcı olması mümkün. Haftada minimum iki sefer seks yapmanın kalp krizi riskinizi azalttığını ve derli toplu boşalmanın da prostat kanserine yakalanma ihtimalinizi kayda kıymet oranda azalttığını düşünecek olursak, seksten derhal ardından hissettiğiniz o yenilmezlik duygusu kulağa henüz mantıklı gelmeye başlıyor. Bu ölümcül üçlü, dünya genelinde her sene milyonlarca insanın ölümünden mesul. Seks, birkaç (ancak mutlaka yeterli) dakikada sağlıkla alakalı bu riskleri azaltabilir.

Çiftlerin sağlıklı cinsellik ile uyumlu bir şekilde yaşaması sonucunda evlilikleri çok daha uzun olmaktadır. Çiftlerin birbirinden ne istediklerini bilmeleri ve sevişmeye zaman ayırmalıdır. Evliliklerin hem mutlu hem de uzun süreli olması için cinselliğe önem verilmelidir. İşte size uzun evliliğin sırları…

Cinsellik Bir Görev Değildir.

Evliliklerin sorunsuz olarak devam etmesini sağlamak için haftada en az 2 defa cinsel birliktelik yaşanması gerekmektedir. Sağlıklı ve düzenli olarak yaşanan cinsel ilişki hem erkeğin hem de kadının sosyal yaşamını olumlu yönde etkilemektedir. Bu sayede evlilikler daha uzun devam edebilmektedir.

İletişim Kurmak Önemlidir.

Çiftlerin gecesi ve gündüzü ile mutlaka iletişim kurması gerekmektedir. Birbirlerinin neresine dokunulduğunda mutlu olduğunu bilen çiftler birbirleri ile iletişim kurabiliyor demektir.

Cinsel İşlev Bozukluklarını Konuşun ve Çözün

Her çiftte cinsel anlamda sağlık sorunlarının olması mümkündür. Önemli olan bu durumu dile getirerek çözebilmektir. Evliliğin yarısı cinsellikten oluştuğuna göre çiftlerin mutlaka sevgi, saygı ve tutku çerçevesi içinde yaşamlarını sürdürmeleri gerekmektedir. Cinsel sağlık sorunları da gizlenmemeli ve çözüme kavuşturulmalıdır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir