Cinsel Performans Arttıran Ürünler

Cinsel ilişki öncesinde yapılması faydalı olan uygulamalar olduğu gibi yapılması zararlı olan uygulamalar da mevcut. Bunlardan biri de bazı besinlerin cinsel ilişki öncesi tüketimi. Bu tüketimlerin yapılması cinsel ilişkinin süresini kısaltmaktan, kalitesini düşürmeye kadar birçok etki yapabiliyor. Cinsel ilişki öncesinde alınmaması gereken besinler

Sosis, salam, sucuk gibi et ürünleri

Kahvaltılık et ürünleri yağlı bir yapıya sahip olduklarından dolayı hazımsızlığa sebep olmaktadır. Cinsel ilişkiden hemen önce bu besinleri tüketmek cinsel ilişkiyi kötü etkilemektedir.

Kafeinli ürünler ( kahve, kola vb. )

Kafeinli ürünler gerginliği arttırmakta ve bağırsakları tetiklemektedirler. Güçlü kafein barındıran bir içki, ishale sebep olabilir. Cinsel birleşme öncesinde sıcak içecekler arasında en iyisi bitki çaylarıdır

Kırmızı et

Kırmızı et tüketimi gazı tetiklemektedir. Ayrıca kırmızı et tüketimi, gazın normalden daha kötü bir kokuya sahip olmasına da yol açmaktadır. Bu sebeple kırmızı ete nazaran daha tavuk ve balık tüketimi daha yararlı olacaktır.

Simit

Simit sindirilmesi zor olan besin maddelerinden biri olduğundan cinsel birleşme öncesi vücudu zorlamaktadır. Bir alternatif olarak tost tercih edilebilir.

Cinsellikte yaşanan problemlerin tek kaynağı fiziksel yetersizlikler ve rahatsızlıklar değildir. Bazı durumlarda psikolojik etkenlere bağlı olarak cinsel istek kaybı ve performans düşüklüğü yaşanabilmektedir. Bu psikolojik sorunların çoğu çocuklukta oluşsa da bazıları sonradan ortaya çıkabilmektedir. Bu tarz durumlarda cinsel isteksizlik tedavisi için fiziksel tedaviler ve ilaçlar değil psikolojik tedavi yöntemleri kullanılmalıdır.

Ailevi sorunlar

Ailevi sorunlara bağlı olarak oluşan cinsel isteksizliğin temelleri küçük yaşlarda atılmaktadır. Ailede yaşanan sorunlar ya da şiddet görme bu tarz problemleri ortaya çıkarabilmektedir. Buna bağlı olarak oluşan cinsel istek ve performans sorunlarının tek çözümü bir terapistten yardım alınmasıdır.

Evlilikte yaşanan sorunlar

Evlilikte yaşanan sorunların çoğu cinsel yaşama olumsuz anlamda etki etmektedir. Bu durumda bir aile terapistinden yardım alınması partnere karşı duyulan ilgiyi arttırabilmektedir.

Stres

Strese bağlı olarak yaşanan cinsel isteksizlik dönemsel olarak ortaya çıkmaktadır. İş ve okul gibi sorumluluk gerektiren yerlerde ortaya çıkan sorunlar strese neden olmaktadır. Stres ise cinsel isteksizliği neden olarak partner ile doğru uyumun yakalanmasına engel olmaktadır. Bu noktada stresi yaratan olaya müdahale edilmeli ve geçmeyen bir stres durumu söz konusu ise bir uzmandan yardım alınmalıdır.

Cinsel ilişki süresi çok konuşulmasa da bireylerin çok kafasına taktığı bir problemdir. Partnerini mutlu edebilmek için ortalama bir cinsel ilişki süresine ulaşmak gerekir. Eğer fiziksel bir problem veya rahatsızlıktan kaynaklanmıyor ise, cinsel ilişki süresini uzatmanın kolay yolları var.

Rahatlamak

Cinsel ilişki öncesinde rahatlamak ve yetememe hissinden uzaklaşmak gerekiyor. Yapılan araştırmalara göre sürekli olarak bu stres altında sevişen bireylerin cinsel ilişki süresi kısalıyor. Cinsel ilişkiye başlamadan önce pozitif bir tutum takınmak gerekiyor.

Vücudunu tanımak

Psikolojik cinsel birleşme rahatsızlıklarının tedavisinde terapistlerin ilk önerdiği madde, kendini tanımak. Zaman zaman bir cinsel ilişki ihtimali olmadan insanın kendi bedenini tanıması ve özbilinç geliştirmesi, cinsel ilişkinin kalitesini arttıran etkenlerden biri.

Düzenli cinsel yaşama sahip olmak

Partnerine güvenmek ve onu tanımak insanı rahatlatan etkenlerden biri. Bu sebeple aynı kişi ile düzenli bir cinsel yaşama sahip olmak cinsel ilişki süresini de uzatır.

Prezervatif Kullanmak

Prezervatif kullanımının en çok şikâyet edilen hassasiyet azaltma noktası, burada işe yarıyor. Prezervatif ile korunmak hassasiyeti bir nebze azalttığından cinsel ilişki süresini de uzatıyor.

Cinsel sağlık; kadın ve erkek tüm bireylerin hem fiziksel hem de ruhsal yapılarını doğrudan etkileyen bir faktör. Özellikle çiftler arasındaki cinsel uyum; ilişkilerin gidişatı açısından önem taşıyor. Ülkemizde cinsellik konusunda baskı altında yetişen bireylerin partnerleriyle olan cinsel ilişkilerin sorunlar yaşadığı yapılan araştırmalar neticesinde bilinen bir gerçek. Ancak cinsel sorunlardan ve korkulardan kurtulmak oldukça kolay. Bunun için tek yapmanız gereken bir cinsel sağlık uzmanına danışmak.

Cinsel Mutluluk Nasıl Elde Edilir?

Cinsel sorunlar; cinsel mutluluğun yakalanmasının önündeki en büyük engel. Penetrasyon anında çiftlerin doyuma ulaşmaları mükemmel bir ereksiyon ve vajinal tatmin uyumu ile sağlanıyor. Ereksiyon sorunları erkeklerin en sık karşılaştıkları cinsel sorun. Cinsel sağlık uzmanı tarafından tavsiye edilecek olan libido destekleyici ereksiyon ilaçları sayesinde ereksiyon sorunu tamamen ortadan kaldırılabiliyor. Benzer şekilde kadınlarda görülen cinsel isteksizlik sorunları için vajina uyarıcı jel ve kremler de afrodizyak etkisi ile cinsel yaşama renk katıyorlar.

Tensel Uyum da Önemli

Cinsel performans durumunu belirleyen diğer bir konu ise tensel uyum. Erotik cinsel ilişki aksesuarları ve fantazi iç giyim ürünleri ile tensel uyumunuzu artırmanız mümkün.

Fantastik bir seks birlikteliği için eşlerin birbirini yakından tanıması önemli. Özellikle istediğiniz ve size zevk veren fanteziler için ten uyumu olmazsa olmaz. Aynı zamanda ilişki sırasında karşılıklı beklentilerin giderilmesi de artık can atacağınız düzenli birliktelik için önemli ipucu olabilir. Partnerinizin ne isteyip istemediğini bilmek, en keyif aldığı pozisyonları yaşatmak ve olası cinsel sağlık sorunlarını gidermek gibi diğer önemli hususlarda harika bir uyumun temelini atmaktır.

Birbirinizin cinsellikte ne umduğunu tespit etmek aynı zamanda mutlu bir evliliğin de kapısını ardına kadar açtığını söylüyor. Eşinizin keyif aldığı bir ortam, libidonun zirve yaptığı saatleri değerlendirmek, doğru çamaşır ve kostüm tercihlerini de yapmak her anlamda daha tutkulu bir ilişki için olmazsa olmazdır.

Eğer birlikte olduğunuz anlarda sertleşme veya isteksizlik gibi olumsuz konular ile yüz yüze geliyorsanız en etkili cinselliği arttıran ürünlerini de kullanabilir ve harika ötesi bir gece geçirmeyi başarabilirsiniz. Ayrıcalıklı ve düzenli bir ilişki için eşiniz ile her zaman sağlıklı bir iletişim içerisinde olmanızın yararlı olacağından da söz etmeliyiz.

Kendinizi partnerinize karşı cinsel anlamda isteksiz olarak hissediyor olabilirsiniz. Bu konuyu erken fark ettiğiniz için şanslısınız. Geç olmadan, partneriniz de bu durumu fark etmeden harekete geçmelisiniz. Libidonuzun düşük olması nedeni ile orgazma ulaşmada sorun yaşıyor olabilirsiniz. Fiziksel anlamda bir hastalığınız yoksa eğer sorunun kaynağı bilinçaltınızda olabilir. Kusursuz cinsel arzularınızı ortaya çıkarabilmek için öncelikle bilinçaltınızda yer edinmiş olan düşüncelerden uzaklaşmanız gerekmektedir.

Libidonuzu Yükseltin

Cinsel istek kadınlarda deneyimler, duygusal anlamda kendisini çok iyi hissetme, yaşam tarzı, fiziksel sağlık gibi pek çok etkenin birleşiminde meydana gelmektedir. Bu durumların herhangi birinde olumsuz bir gelişme yaşanırsa cinsel istek sıfırlanmaktadır. Orgazma ulaşma sorunu yaşıyorsanız ve düşük bir libido seviyesine sahipseniz eğer öncelikle bu sorunların çözümüne ulaşmalısınız. Kadınların arzularını etkileyen olumsuz durumlardan uzak durulması gerekmektedir.

Stresi Azaltın

Stres yönetimi cinsel ilişkilerin sağlıklı olması açısından çok önemlidir. Yorgunluk ve stres yaşamı olumsuz etkilediği için basit hipnoz yöntemleri ile kendinizi yenileyebilirsiniz. Utangaçlığınızı yenerek bile libido seviyenizi arttırabilirsiniz. Partneriniz ile birlikte ilişki danışmanlığı alabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir