Cinsel İsteksizliğin Azalmasının Sebepleri

Özellikle erkelerde bazı durumlarda cinsel isteksizlik ön plana çıkmaktadır. Evlilikte bu tür durumlar aile birliğini de tehlikeye sokan bir durumdur. Cinsel isteksizliğe maksimum yol açan bazı sebepler şu şekilde verilebilir? Kadınlarda ve erkeklerde cinsel isteksizliğin en önemli sebepleri;

Aşırı yorgunluk ve devamlı stres
Eşlerin birbiri ile geçimsizliği, nefret veya kızgınlık duyguları
Bedensel ve ruhsal hastalıkların devam etmesi
Cinselliği kirli yada kötü gören bir düşüncenin ön plana çıkması
Erkeklerde yada kadınlarda hormonların azalmaya başlamasına sebep olan hastalıklar yada ilaçlar
Sigara kullanımı kadınlarda cinsel isteksizliğin sebepleri nelerdir?

Seks neden önemli;

Cinsel birleşme, insan cinselliğinin ve cinsel yaşam deliğinin sadece bir kısmıdır. Eşlerin her ikisinde de bedensel ve duygusal olarak birleşme öncesinde, sürecinde ve sonrasında birçok değişim kaynaklanır. Cinsel birleşme cinsel arzulamayla adım atar, cinsel uyarılma ve plato ile devam eder, orgazm ve boşalma ile biter.

Cinsel isteksizlik nasıl giderilir?
Cinsel arzuların uzun süre giderilmemiş olması, Cinselliği uyaran ortamlar, karşı cinsle yakın bulunma, dinlence ortamı, rahat bir ortamda dinlenmiş olmak. Cinsel isteğin kaynağı beyindir. Ek olarak kadında salgılanan kadınlık hormonu östrojen ve erkekte salgılanan testosteron cinsel isteği etkisinde bırakır. Cinsel arzulama, erkek ve hanımı cinsel davranışlara yöneltir ve bedenlerinin birleşmeye hazırlanmasında önemli rol oynar. Cinsel sorunlarınıza çözüm için Üroloji bölümü hekimlerinden destek alabilirsiniz.

Cinsel isteksizlikten nasıl kurtulabiliriz?
Kadınlarda cinsel isteksizlik sebepleri, cinsel isteksizlik bitkisel tedavi, hanımlarda cinsel isteksizlik tedavisi, Erkeklerde cinsel İsteksizlik hangi tabip, Erkeklerde cinsel isteksizlik nasıl giderilir, hanımlarda cinsel isteksizlik sebepleri, kadınlarda cinsel isteksizliğin Çözümleri, erkeklerde cinsel isteksizlik enden olur, cinsel isteksizliğin çözüm yolları, cinsel isteksizliğin asıl sebebi, cinsel isteksizliğe sebep olan etkenler nelerdir? Tüm soruların cevabı için mutlaka uzman bir hekime danışmalısınız.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir