Cinsel İlişkiye Girmekten Çekiniyor Musunuz?

Henüz evvel cinsel ilişkide bulunmamanız ve bakire olmanız size “Seks Yapmalı mıyım?” sualini sormanıza yol açabilir ve bu sual tamamı ile  tabii bir sorudur. Cinsel ilişkide bulunmanız için belirlenmiş bir kaide yoktur, fakat hüküm vermenize yardımcı olması için düşünebileceğiniz kimi şeyler bulunmaktadır.

Seks için ne vakit hazır olduğumu sebep bileceğim?Ne vakit seks yapacağına hüküm vermek defa şahsi bir şeydir.

Ortak bir hüküm verebilmeniz için sizinle ve beraber olduğunuz şahıs için doğru hissetmesi lazım olur.

Bu cinsel rıza olarak tanımlanır. Seks yapar iken her vakit bu rızanın geçerli olduğunu unutmamalısınız.

Daha evvel seks inşa etmeyi kabul etmiş olsanız dahi, evvelki bir eşiniz ya da şimdiki eşinizle  kendiliğinden yeniden inşa etmek dilediğiniz manasına gelmez. Eşinizin sebep hissettiğine ilgi edin ve onlara ne düşündüğünüzü bildirin. Rıza herhangi bir cinsel etkinlik için geçerlidir, yalnızca cinsel ilişki değildir. Herhangi bir şeklinde içten olmaya hüküm verirseniz, herhangi bir nokta da durmanız veyahut istemiyorsanız yine yapmamak tamamı ile emniyetlidir.Seks inşa etmek için hatalı nedenler neler?Eşinizi hoşnut etmek için Bu senin hükmün mı yok ise başka biri sebebinden seks mi düşünüyorsun? Bu tümcelerin rastgele biri tanıdık gelirse, ilgiyle düşünün – size baskı uyguluyor olabilirler:

“Beni seviyorsan yapardın!”

“Herkes yapıyor!”

“İlişkimizi güçlendirecek”

“Bir ara inşa etmek zorundasın – sebep şimdi benimle değil?”

“Nazik olacağım ve harbiden mükemmel olacak!”

Olgunlaşmamış görünmek istemezsin Eğer sevgilin ile çok bir yaş farkı varsa bu senin cinsel ilişkiye girmen gerektirdiğini göstermemektedir. Sevgilimiz sizden henüz ihtiyar ise gerçekte, siz hazır imkan kadar beklemek için kafi olgunluk sahibi olması lazım olur. Seks yapmaya başlamak için belirli bir yaş ya da sahne yoktur ve genç yaşta bekaretinizi kaybetmek sizi kesinlikle olgunlaştırmaz .Sen ‘yapmalısın’Arkadaşlarınızın hepsi seks yapıyor gibi gözüküyor ve defa çok şey biliyor – Bu tümcelerin rastgele birini tanıyor musunuz?

“Sen hiç yapmadın demek istiyorsun ?!”

“Ben 16 yaşındayken kaybettim …”

“Evet, seks birçok sefer yaşadım”

“Bakiresin, anlayamazsın”

Seks Görüşleri Şekillendirme

Arkadaşlarınız harbiden de olmasından henüz deneyimli bir ses çıkarmak istedikleri için bunları dile getiriyor olabilir. Cesur olun ve beklemekten neşeli olduğunuzu söyleyin.İnancına karşı gidiyorsun .Hepimizin seks için değişik tavırları var. Bazı kişiler cinsel ilişki yalnızca evlilik içerisinde, başkaları seks ve sevgiyi değişik şeyler olarak görmelidir.Seks görüşleri inancınıza ya da inancınıza bağlı olabilir ve inandıklarınızı ve eşinizin anladığı şeyleri açıkça belli ettiğiniz müddetçe bu doğru gerçekleşir.Aileniz ya da arkadaşlarınızdan değişik bir cinsiyet tutumunuz olabilir. Sonuçta, cinsel ilişki hükmü siz ve eşiniz arasında bir uyuşma olması gereklidir ve başka kişiler kararınızı etkileyebilir, fakat sizin için hüküm vermezler.Nasıl hazırlanıp korunabilirim?

Hazır olduğunuzu biliyorsanız, ilk defa (ve artık her zaman) güvende olmasından güvenilir olun.

Bu kendinizi ve istenmeyen gebeliğe karşı ve cinsel yollar ile bulaşan hastalıklara karşı daha çok ehemmiyetlidir.

Bunu yapmanın en iyi yolu, her vakit savunucu ürünler kullanmaktır. Eğer seks yapmaya hazırsanız o vakit bu hususta evvel konuşmalısınız. Cinsel ilişki sırasında sıcaklıkta prezervatiflerin konuşulması zor olabilir,bu nedenden dolayı korunmayı eskiden tartışarak utandırmayı kolaylaştırın ve kimin prezervatifi getireceğine hüküm verin. Mevcut başka doğum muayene yöntemleri ile ilgili emare alabilmek daha mükemmel bir fikirdir. Sadece sizi istenmeyen gebeliklere karşı koruyacaklarını unutmamalısınız, kondom kullanmak HIV dahil olmak suretiyle cinsel yollar ile bulaşan hastalıklardan korunmanız için hala ehemmiyetlidir.

Hiç kimse seksin sebep meydana çıkacağını ön görü edemez ve ruh durumu, atmosfer ve zamanlama gibi çoğu etmen, ne kadar deneyimli olursanız olun, onu etkileyebilir. Bununla beraber, eşinizle ne kadar çıplak kalırsanız, kendinizi ferah hissedeceksiniz demektir.İlk sefer biraz acayip hissetmek tabii, fakat seks ile ilgili defa şey bilen den defa birbirimize itimat etmek henüz ehemmiyetlidir. Siz ve eşiniz birbirinize rahatlıkla beraber çalışabildiğiniz müddetçe,harika şeklinde gitmezse endişelenme.

Evlilik Süresinde Cinsel İlişki

Evliliklerin en kalifiye ve saklı bulunduğu yer yatak odalarıdır. Burada yaşananlar iki şahıs arasında gizlidir ve kimseye anlatılmaz ve paylaşılmaz. Cinsel ilişkilerde yaşanan meseleler genel de çözüme kavuşturulmadan beklenir ve ya şahıslar mesele olduğunu dahi anlamaya bilir. Partneri meseleleri konuşmaktan da çekinebilir. Bu makalemde cinsel temas de iyi olmadığını gösteren kimi ipuçları paylaşmayı düşünüyorum. Bu ipuçlarından size uyanlar var ise cinsel temas de iyi olmadığınızı gösterebilir ve bu vaziyeti siz partneriniz ile görüşebilirsiniz. Ayrıcı cinsel yaşamınıza sebep renk katabileceğiniz ve partnerinizi sebep henüz cinsel ilişkiden beğeni alacağını söyleyeceğim. İşaretleri ilgiyle izlerseniz kadınları kavramak o kadar zor değil. Gerçekten iyi seks inşa etmek istiyorsan, ilgi etsen iyi edersin. Kadınınız sizi rahatsız etmek istemiyor ve bu nedenden dolayı yatakta henüz iyi performans göstermeniz gerekliliğini belirten ufak ipuçları ya da ipuçları vermeye çalışacaktır. Dikkat faktörüz lüzumlenen kimi işaretler:

1- Cinsel Temas Pozisyonları Daimi Değişiyor

Cinsel ilişkilerde erkekler kadar da kadınlarda beğeni alabilmek ve orgazm olmak istemektedirler. Cinsel temasta yaptığınız pozisyonda kadına arzuladığı zevki veremiyor olabilirsiniz. Partneriniz ise pozisyonu değiştirmek ister. Pozisyon değiştirme istediğin deki sesi normal ve kolay ise partneriniz cinsel ilişkiden beğeni alamadığının göstergesidir. Eğer harbiden eğlenirse, sesi, gözleri ve bedeni bunu hissettirir.

2- Partneriniz Muayenesi Alabilmek İstiyorsa

Partneriniz cinsel ilişkiden hoşnut değilse sözleri ile sizi muayene altına almaya çalışır. Kontrol altına almaya çalıştığında bunu siz çok farkına varmaya bilirsiniz.

Partneriniz inleme ya da cinsel sözler ile size ne yapmanız gerekliliğini dile getiriyor fakat bu söylemi size talimat verir gibi yapıyor ise cinsel temasta iyi olmadığınız bulgularıdır ve partnerinizin söylediklerini inşa etmek zorundasınızdır.

3- Partneriniz Size Sualler Soruyorsa

Cinsel temas bittiğinden şayet partnerinizin bu tür sualler ise geliyor ise cinsel ilişkiden beğeni almadığını ve sizin cinsel temasta iyi olmadığınızın bulguları olabilir. Cinsel ilişkinin sebep bu kadar erken bittiğini ya da sebep henüz uzun süreli cinsel temas olmadığını sorar. Bu sual genellikle erken boşalma yaşam sürdüren erkeklere sorulur erken boşalma meselesi için Geciktiriciler kullanmanız gereklidir. Ön sevişmenin sebep olmadığını ya da sebep az vakit ayrıldığını sorabilir. Doğrudan bunun korkunç bir cinsel temas olduğunu söylemek istemiyor fakat dikkatli bir şeklinde size iyi olmadığınızı ve iyileştirmeniz istiyor.

4- Suskun ve Düşük Enerjili Cinsel İlişki

Eğer partneriniz cinsel birleşim esnasından bedeninde ya da çıkardığı seslerde çok bir sendrom yok ise bu sizin cinsel temasta iyi olmadığınızı göstergesidir. Çünkü cinsel birleşim sırasında beğeni alan bir kadın cinsel birleşimden beğeni aldığını gösteren kimi inlemeler ve hareketler gösterir ve bu ses ve hareketleri sizin anlamamanız olası değildir. Cinsel temas kadının yatak üstünden suskun ve hareket etmeyen sona ermiş ise partneriniz bu ilişkiden beğeni almadığının sendromudur.

5- Partneriniz Cinsel Temas İstemiyorsa

En nihai yaptığınız cinsel ilişkiden ardından 1 hafta geçmiş ve partnerinizden cinsel temasta bulunma ile ilgili herhangi bir çağrı gelmiyor ise bu henüz evvelki cinsel ilişkiden beğeni almadığının göstergesi olabilmektedir. Tabi ki istemediği devre kadının kalifiye günü değilse. Belki partneriniz cinsel ilişkiden beğeni almadığı için sizden saklı mastürbasyona yapıyor olabilir.

5 Madde de cinsel temasta iyi olmadığınızı gösteren belirtilerden bahsettim.

En üstte de söylediğim gibi partnerinize sebep cinsel ilişkiden daha çok beğeni ve orgazm vermenizi sağlayacak kimi ipuçlarından söz edeceğim. Partnerinizin cinsel ilişkiden daha çok beğeni ve orgazm alabilmesi için kadının vajinasında cinsel temas evveli nemlenme, sulanma ya da yağlanması olması gereklidir bunun için partneriniz ile ön sevişme yapmanız ya da partnerinize Kadın Azdırıcılar ürünlerinden alarak partnerinize verebilir ve cinsel isteğini arttırmasından yardımcı olabilirsiniz. Eğer cinsel ilişkiden partneriniz beğeni alıyor fakat sizde erken boşalma probleminiz var ise sizde erken boşalma engelleyici geciktiriciler kullanabilmeniz mümkün ve boşalma müddetinizi minimum 30 dakika ertelemeniz olasıdır. Cinsel ilişkinize değişik renkler katmak için cinsel sıhhat ürünlerinden destek alabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir