Cinsel Güç Sorununun Nedenleri

30 ile 50 yaş aralığında olan adamların yaşadıkları cinselliğe bağlı problemlerin kaynağının kalp rahatsızlıkları olduğu görülebilmektedir. Buna çözüm olarak hayatlarındaki programlarındaki rahat farklılıklar yapmaları laf mevzusu olabilmektedir. Erekte olma haline çözüm üretmek ve kalp krizi transfer riskini azaltmak adına da bu yönde bir girişim söz mevzusu olabilmektedir. Aynı zamanda da eşeysel sağlık ile beraber kolestrol seviyeleri, hipertansiyon, kalp damar hastalıkları ve obezite doğrultusunda ilişki kurabilmek de olası olabilmektedir. İnce ve küçük olan cinsel organdaki damarların bu tip rahatsızlıklar doğrultusunda etkilenebilmesi de kalp rahatsızlıklarında ilk temel tehlike olarak anlatım edilebiliyor.

Kalp Krizi Riski Nasıl Azaltılır?
Sertleşme problemi yaşayan adamların 5 sene arasında kalp rahatsızlığının gelişimine dair sorun yaşamalarının daha yüksek olasılık olduğu görülebiliyor. Ereksiyon sorununun en az sigara kullanması kadar mühim bir ayrıntılar olduğu da anlatım edilebiliyor. Kısacası cinselliği etkileyen her bir kriterin kalp rahatsızlıklarını da tetiklediği görülebiliyor. Şeker hastalığı, yüksek tansiyon, kolestrol, plak oluşumu, sigara kullanımı, alkol tüketimi, hareketsiz ömür gibi detaylar kalbe giden damarların sağlıksız bir seviyeye gerilemesinde önemli kriterler olarak görülebiliyor. Böylelikle damarlarda hasar yaratacak olan bu durumun yaşanmaması adına kişilerin hayat biçimlerinde değişikliğe giderek, bazı alışkanlıklarından uzak kalması mevzusunda da faaliyete geçmeleri gerektiği de anlatılan durumlar içinde da sayılabiliyor.

Beslenme hataları, stres, depresyon ve uyku problemleri de hem seks bununla beraber kalp sağlığı bakımından ciddi vehamet meydana getirebiliyor. Aynı zamanda da bel çevresinin kalınlığı, vücut kitle endeksi ve vücuttaki yağ oranları da bu konuda dikkate katılımı ihtiyaç duyulan kriterlerdir. Kiloda görülen artışın hormon dengelerini de etkilediğinden dolayı cinsi yöndeki sorunların baş göstermesi son derecede doğal olarak adlandırılmaktadır.

Kişilerin hayatlarında değişikliğe giderek, sıhhatli bir rejimi uygulamaya koymaları sonrasında da istedikleri sonuçları almaya başlayacakları görülebilecektir. Aynı zamanda da uyku düzeni ve zihinsel sağlık da bu noktada iyileştirilmeye gidilecek olan durumlar olmalıdır. Doktorlara başvurularak, bu yöndeki sorunları ortadan kaldırmaya dayalı bir halde hareket etmenin faydası olacaktır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir