Alkol Seks Hayatına Nasıl Zarar Verir ?

Cinsel yaşantımızı negatif etkileyen bir etmen ise aşırı derece içki tüketiminden kaynaklanır. Bu makalemde içki tüketimin cinsel hayatınızı sebep negatif etkiler oluşturacağını ve sizlerde hangi cinsel sıhhat sorunların oluşmasında taban hazırlayacak bu konular ile ilgili bulgular vermeye çalışacağım. Şunu unutmamak lazım olur ki içki kullanımı cinsel sağlığınızdan daha fazla genel sağlığınızda önemli oranda zarar ve negatif tesirleri yer alır. Alkolizmin cinsel yaşantıya yol açtığı negatif nedenler esas şunlardır;

Değişik Cinsel İşlevler

Dünyadaki tüm erkeklerde en fazla görülen cinsel sıhhat sorunu ereksiyon meselesidir. Yani bir cinsel birleşim içerisinde erkekler kafi penis sertliğini elde edemezler. Ereksiyon sorunun oluşmasındaki sebepler ise gayri muntazam beslenme, aşırı içki tüketimidir.
Alkol kullanımı sinir sistemini tıkması eşliğinde cinsel manada uyarılmayı ve orgazma ulaşmasını önler. Bu da kadınlar da en fazla görülen cinsel sıhhat problemleridir. Erkeklerin ereksiyon sorunu içerisinde penis sertleştirici hap kullanabilirler.
Ama bu haplar genel olarak içki ile kullanımı makul değildir ve içki hapın etkisini tamamiyle bastırmaktadır.

Alkol ile alınabilecek en iyi ereksiyon hapı cialis 100 mg olmaktadır. Bitkisel olarak üretildiği içersinde içki ile tüketilebilir ve erkeklerde hiçbir yan tesir göstermez. Dehidrasyona Sebep Olur. İnsan bedeninin %60’ı sudan oluşmaktadır ve bir şahıs aşırı derece sıvı kaybetmesine ise dehidrasyon olarak tanımlanmaktadır. Alkol tüketimin sebep dehidrasyona sebep olma ihtimalini ve bunun absürt olduğunu fikir ediniyor olabilirsiniz.

Ama sizlere şunu söyleyebilir ki öyle değil ve zira içki insan bedeninin tüm fonksiyonlarını karıştırmaktadır. Erkeklerde içki defa çok kullanılır ve beden kurutulur, böylelikle penisin doğru şeklinde ereksiyonu engellenir. Kan hacmini düşürür ve anjiyotensin adı verilen bir hormon salgısını çoğaltır. Ereksiyon meselesi bu hormonun üretimi ile orantılıdır. Kadınlar ise dehidrasyon neticesi olarak baş ağrısı, yorgunluk ve vajinal kuruluk getirmektedir.

Baş ağrısı ve yorgunluk bayanlarda cinsel isteksizliğe sebep gerçekleşir. Vajinal kuruluk sorunu ise cinsel birleşim esnasında kadınların ağrı ve efkâr hissetmesine sebep olabilmektedir.

Orgazm Olamama

Alkol kullanımı ile şahıslar orgazm olmakta güçlük çeker ya da hiç orgazmı yakalamazlar. Bu da içki kullanımının cinsel yaşantınıza negatif etkilerinden biri olmaktadır. Üst bölümde da açıkladığım gibi içki sinir düzeneğinin baskılayıcı olmaktadır.
Bazı incelemeler içki kullanımı ile orgazm olmada güçlük çekileceğini neticelerine varıldı.  Eğer içki tüketmek ve orgazma ulaşmak dilerseniz bayan azdırıcı damla kullanabilmeniz mümkün.

Bu damları şarap gibi alkolü içeceğe damlatıp tüketirseniz cinsel isteğinizde artış olacak ve genital bölgenize her bir dokunuşunu henüz derinden ve güçlü hissederek orgazmı rahatlıkla yakalamanızı sağlar. Yukarıda söz edilen çalışmalarda hem erkek hatta kadınların, bu noktada cinsel hayatını içki kullanımıyla değiştirdiği kaydedildi.  Erkekler boşalmak içerisinde devasa dezavantajlara sahiptirler ve kadınlar bir orgazm sahibi olmak içerisinde defa daha çok uğraşması gerektiği neticelerine varıldı.

Alkol derli toplu olarak küçük miktarlar da tüketildiği taktirde cinsel yaşantınıza hiçbir mesele vermez. Sık ve çok tüketildiği taktirde yukarıdaki cinsel sıhhat sorunların meydana gelmesine kapı aralayacaktır.

İlgili yazımız ile daha fazla bilgiye ulaşmak için internet adresini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir