Düzenli Seksin Faydaları Nelerdir?

Seksin Yararları

Düzenli yapılan seksin, sadece seks yaşamınızı değil normal hayatınızı da olumlu olarak etkilediği araştırmalarla tespit edilmiştir. İnsan sağlığına olumlu etkisi olan seksin, hem çiftler arasında güçlü bir ilişki sağlaması hem de monoton geçen insan hayatını renklendirmesi gibi birçok yararı bulunmaktadır.

Düzenli Seks Yapmanın Yararları

Yapılan araştırmalar düzenli yapılan seksin çiftlere bazı yararları olduğunu tespit etmiştir. Bu yararları şu şekilde sıralayabiliriz:

-Yapılan bir araştırma, haftada ikiden fazla seks yapılırsa, çiftlerin stresli durumları daha kolay atlattığını göstermektedir.

-Seks sırasında insanlar, endorfin ve oksitosin salgılamayı arttırdığından, insanları iyi hissettiren bu hormonların etkisiyle zevk noktaları hareket geçecek ve rahatlama duygusu uyanacaktır.

-Düzenli yapılan seksin bir diğer yararı ise, endişe ve depresyon sebebiyle oluşan olumsuz duygunun yok olmasıdır.

-Yapılan araştırmalar özellikle migren sorunu yaşayan kadınların, seksten sonra daha az ağrı çektiğini tespit etmiştir. Bu sebeple, orgazm sonrasında yaşananlar baş ağrısına iyi geliyor.

-Daha fazla yapılan seks ile grip ve nezleden kurtulmak mümkün. Hastalıklarla mücadele eden A (IgA) antikoru seks yapan kişilerde çok fazla olduğundan, seks sonucu hastalıklardan kurtulmak daha kolay olmaktadır.

-Düzenli yapılan seks, vücutta testosteron ve östrojen üretimini arttırdığından çiftlere gençlik ve canlılık vermektedir.

Cinsel yaşam hem fiziksel hem de ruhsal açıdan kişinin kendini mutlu hissetmesinde en önemli etkene sahip. Cinselliğin insan üzerinde nasıl bir etki yarattığına dair bilimsel çalışmalarda ara vermeden devam ediliyor. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki haftalık olarak düzenli olarak 2 kez ilişki yaşayan kişilerin bir takım sağlık sorunlarına yakalanma riski ise ciddi oranda azalıyor.

Erkekler Prostat Kanserine Yakalanmıyor

Eğer sistemli olarak orgazm olan bir erkeğin yorgunluğunu attığını, psikolojik olarak daha mutlu bir yaşam sürdüğünü ve aynı zamanda prostat kanserine yakalanma oranının % 30 gibi azaldığını da ifade edebiliriz. Sadece cinsel birliktelik değil, yapılan mastürbasyonun da kişi üzerinde aynı etkiye sahip olduğu saptanmıştır.

Kadınlar Rahim Problemlerinden Uzaklaşıyor

Bayanlar içinde öncelikli olarak benzersiz zevke ulaşmaları zihinsel yönden daha sağlıklı yapıya sahip olmalarını sağlıyor. Aynı zamanda genital bölge sorunlarının da hemen hemen ortadan kalktığı gerçeği karşımıza çıkıyor. İlerleyen yaşlarda seks yapan kadınların kalp krizine yakalanma riski ise erkeklere oranla % 40 daha az. Tabi hafta da ikiden fazla ilişki yaşamamak kaydı ile.

Eşinizle erotik bir masaj yapmak, son derece samimi ve muhteşem bir deneyim olabilir. Aşkınız ve sevincinizin ellerinizden geçmesine izin vermek ve eşinizin zevkine gerçekten odaklanmak için bir fırsattır.

Bazı insanlar için, bu uzun süren samimi temasın yoğunluğu aslında biraz korkutucu. Ladyfriend’ine masaj yapmaktan mutluluk duyan, ancak uzanmak ve rahatlamak için sıralarını değiştirdikleri bir sürü çocuğu tanıyoruz. Adamınız bu tür bir tepki gösteriyorsa, onu sinirlendiren şeyleri ifade etme şansını verin. O zaman sadece birkaç dakika öneririz ve eğer gerçekten rahatsız hissediyorsa onu durdurursunuz.

Matilda’nın geniş bir yelpazede masaj yağları ve kremleri vardır, bu nedenle kokunuzu ve zevkini seveceğiniz birini bulmaya çalışın. Farklı ruh durumları için birkaç farklı lezzete yatırım yapmaya değer. Biz kokulu masaj mumları seviyoruz, sıcak kokulu yağları erotik masaj için mükemmel bir hale getiriyoruz. Yumuşak ışıkları sahneyi belirler ve yağın sıcaklığı eşinizi daha da rahatlatır. Mumlarınızı, gerçek masaja başlamadan önce bir buçuk saat kadar aydınlatın, bir yağ havuzunun erimesine izin verin ve sizin için hazır olun.

Omuzlardan başlayarak eşinizin sırtına hafifçe kuvvetli ama nazik bir şekilde hareket edin. Düğüm hissediyorsanız, onlara biraz zaman ayırın, ancak onlara odaklanmayın. Bu bir fizyo masajı değil, zevk için tasarlanmış bir erotik masaj. Yumuşak, erotik vuruş ile alternatif firma masajı. İstediğiniz kadar yavaş deneyin. Bir erotik masaj ancak yavaş ve keyifli bir artışla iyileşir.

Kalçada firma baskısı, hafif okşama ile birlikte çok keyifli olabilir. Burada, hafifçe, ‘yanlışlıkla’, testislerine karşı bir el fırçalamasını ya da sırtüstü yatarken, penisini hareket ettirmesini isteyebilirsiniz. Şimdiye kadar muhtemelen dikeydik, yakında olacak.

Erotik Masaj

Vücudunun her yerinde masaj yapmaya devam edebilir veya üst bacaklarında, kalçalarda ve genital bölgede konsantre olmaya başlayabilir, yine de masaj ve okşamak arasında değişir. İkiniz için de rahat hissediyorsanız, bu noktada daha fazla cinsel okula gidebilir ve zevkini geliştirmek için dudaklarınızı ve dilinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. (Masaj yağları ve mumlar tamamen vücut açısından güvenli ve toksik değildir.) Bu doğal olarak sevişmeye dönüşebilir, ya da sizi alışverişi yaparak, sevgiyle onu getirmiş olduğunuz ecstasyaya getirebilir.

Unutma, erotik masajın orgazmda veya hatta penetrasyonda sona ermesi gerekmez. Kendinizle daha yakınlaştıracak ve birbirinizin cesetlerini keşfetme fırsatı yaratacak şekilde tasarlanmış bir deneyimdir. Acele etmeyin. Kendinizi tecrübenizin tümüyle şehvetli hissetmesini ve eşinizle paylaşmasını sağlayın.

Tarih boyunca kamasutra ile başlayan seks pozisyonu tercihleri günümüze kadar zenginleşecek gelmiş ve çiftler için özel tercihler oluşturulmuştur. Bu cinsel pozisyonlar tercihlerine yakından baktığımızda öne çıkan pozisyonları şu şekilde inceleyebiliriz.

MİSYONER POZİSYONU İLE ZEVKİNİZİ ARTTIRIN !

En eski pozisyonlardan biri olan misyoner pozisyonu hem his hem de temas anlamında zevk veren bir pozisyondur. Buna ek olarak bacak belde pozisyonu da eklendiğinde benzer hisleri yaşatan pozisyona sahip olabilirsiniz. Jokey pozisyonunda erkek sabit olup kadını özgür bırakan ve kadına daha özel anlar yaşatan pozisyondur. X pozisyonu da kadını yüzüstü sabitleyerek erkeği özgür bırakan yoğun hisler yaşatan pozisyondur.

UYGUN POZİSYONU BELİRLEYİN !

Kaşık pozisyonu da tam bir birleşme sağlayarak kadını ve erkeği yan yana birleştiren özel bir seks pozisyonudur. Doggy style pozisyonu da erkeğe hâkimiyet alanı bırakan kadını kısıtlayan bir pozisyon olarak öne çıkıyor. Ayakta mutfakta tezgâhta banyoda salonda ve diğer alanlarda yapılacak seks deneyimi ile fantastik anlar yaşayabilir seks deneyimini de renk katabilirsiniz. Bunun için hayal dünyanızın sınırları size yardımcı olacak ve seks deneyiminizi daha zevkli ve renkli hale getirebileceksiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir