Cinsel İlişkide Sık Yapılan Hatalar

Çoğumuz biliyoruz ki cinsellik bizim hayatımız da oldukça önemli bir yer kaplıyor. Bu kadın yahut adam fark etmiyor. Ama kadınlar bunu mevzuya ve bunu yaşamaya utandıkları için çoğu süre bunun öneminden hiç bahsetmiyor. Cinsel yaşamı olan hepimiz doğru ya da yanlış bir halde sevişiyor. Ama bunu yaparken yalnız görev bilinciyle mi yapıyor yoksa hazza mı odaklanıyor orası bilinmeyen. Aslına bakarsanız çoğu cinsel işlev bozukluğunun sebebi de bu. Sevişiyoruz fakat ne kadar doğru?

Sevişirken yaptığımız hatalardan ve aslına bakarsak yapmamız gerekenlerden anlatmak istiyorum.

Sonuca değil an’a odaklan! Sevişirken o an yaşamış olduğun haz dışında hiç bir şeye odaklanma. O an performansa veya iyi mi göründüğüne odaklanma. Bu sende cinsel sorunlara yol açabilir. Sevişmek bir sanattır, onu bir tek bedeninde değil ruhunda da yaşamalısın. Sen bir tek hazza odaklanırsan sonucunda iyi olacağından emin olabilirsin.

Ön sevişme önemli. Sevişmek yalnız cinsel birleşme demek değildir. Bu bir hazır oluşluk ister. Hem hanımın hem erkeğin cinsel birleşmeye hazır olması ve iyi bir orgazm yaşaması için ön sevişme şart. Birbirinizin haz bölgelerini keşfedin, birbirinize dokunmaktan kaçınmayın, masaj yapın ve erotik olmayan aslabir mevzuşmayı sevişmenize dahil etmeyin. Zihniniz ve bedeniniz sadece hazza odaklansın.

Heyecanınızı kaybetmeyin ve cinselliğinizi monotonlaştırmayın. Devamlı olarak aynı şeyleri yapmak bir süre sonrasında size zevk vermemeye başlamış olacak. Cinselliğinize renk katın. Aşk oyunları oynayın, farklı pozisyonlar ve farklı mekanlar deneyin. Seks ömür boyu sürecek bir ihtiyaç, dolayısıyla ona karşı hissettiğiniz coşkuı kaybetmek ilişkinizi de negatif etkileyecek.

İkinizde sevişmek istediğinde sevişin. Cinsellik tek başına yaşanan bir eylem değildir o yüzden her iki tarafında bunu istediğinden kararlı olun. Her ikinizin de bunu reddetme hakkı var. İstemediğiniz bir şeyi yaşamak size zevk vermez aksine ondan soğumanıza neden olabilir.

Dürüst olun. Orgazm olmadığınızda olmuş benzer biçimde yapmayın yahut istemediğiniz bir pozisyonu sevmiş gibi yapmayın. Partneriniz bunu bilmediği için sizden sürekli aynı şeyi talep ederse sizi seksten soğutabilir.

Partnerinizle uyumunuz iyi olsun. İyi bir uyum yoksa iyi bir seks te olmayacak. Partnerinizle aranızdaki kötü mesajşim sevişmenize de negatif şekilde yansıyacaktır.

Geribildirim alın. O senin partnerin eğer bir ömür boyu onunla sevişmeyi düşünüyorsan onunla yaşamış olduğun şeyin ne kadar haz verdiğini yahut vermediğini ona söylemelisin. Bilmezse bunu değiştiremez ya da devam ettiremez öyle değil mi?

Çıplak ol. Bu sadece bedensel bir çıplaklık değil normal olarak. İş yaşamında, toplumsal yaşamında yahut herhangi bir alanda yaşadığın tüm negatif duygular yatağa girerken kapının haricinde kalsın. Yoksa o cinsellikten zevk alamazsın.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir